Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Árpád Érsek (druhý zľava) pri kontrole opravy hraničného mosta v Medveďove. Foto: MDVRR SR
16. septembra 2016 12:34 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Érsek skontroloval opravu cestného mosta v Medveďove

Na hraničnom cestnom moste v Medveďove spájajúcom Slovensko s Maďarskom sa opravuje chodník aj vozovka v celej šírke. Oprava mosta za 145 tis. eur vrátane dane z pridanej hodnoty bude hotová v plánovanom termíne 14. októbra. 

Desať dní od uzavretia mosta v Medveďove, spájajúceho Slovensko a Maďarsko, uskutočnil minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Árpád Érsek (Most – Híd) v piatok kontrolu postupu a stavu opravných prác na tejto medzištátnej spojnici. Na moste sa opravuje vozovka v celej šírke a taktiež chodník. Vozovka mosta tak získa novú izoláciu a kryt a chodník novú povrchovú úpravu.

„Technickému stavu mostov je potrebné venovať pozornosť, pretože v ich prípade obzvlášť platí, že sú spoľahlivé do takej miery, ako sú spoľahlivé všetky ich časti. Tento most je kľúčový, pretože spája štáty, ktoré sú prepojené hospodársky a kultúrne,“ povedal Érsek.

Oprava mosta bola potrebná, pretože v jeho jednom bode nastal úplný rozpad betónu a asfaltovej vrstvy. Na hraničnom moste sa opravuje 38-metrový úsek, vrátane chodníkovej časti mosta na výtokovej strane. Náklady na opravné práce predstavujú 121 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty, resp. 145,2 tis. eur vrátane dane. Most bude opravený a sprístupnený motoristom v plánovanom termíne 14. októbra 2016.

Slovenská správa ciest na základe zmluvy z konca júla dala most opraviť bratislavskej spoločnosti Make Technology, s r.o. Súčasťou zákazky je aj spracovanie projektovej dokumentácie k realizácii prác. Vo verejnom obstarávaní formou výzvy vyhlásenej v januári tohto roka predložilo ponuku osem uchádzačov.

Predpokladaná cena opravy mosta v Medveďove, plánovanej pôvodne na tri mesiace, predstavovala 500 tis. eur bez dane (600 tis. eur s daňou). Ďalšie ponuky boli v rozsahu od 145,2 tis. eur (OAT, spol. s r. o., Bratislava) do 437,34 tis. eur vrátane dane z pridanej hodnoty (Stavby mostov Slovakia, a. s., Bratislava).

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies