Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Árpád Érsek (druhý zľava) pri kontrole opravy hraničného mosta v Medveďove. Foto: MDVRR SR
16. septembra 2016 12:34 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Érsek skontroloval opravu cestného mosta v Medveďove

Na hraničnom cestnom moste v Medveďove spájajúcom Slovensko s Maďarskom sa opravuje chodník aj vozovka v celej šírke. Oprava mosta za 145 tis. eur vrátane dane z pridanej hodnoty bude hotová v plánovanom termíne 14. októbra. 

Desať dní od uzavretia mosta v Medveďove, spájajúceho Slovensko a Maďarsko, uskutočnil minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja Árpád Érsek (Most – Híd) v piatok kontrolu postupu a stavu opravných prác na tejto medzištátnej spojnici. Na moste sa opravuje vozovka v celej šírke a taktiež chodník. Vozovka mosta tak získa novú izoláciu a kryt a chodník novú povrchovú úpravu.

„Technickému stavu mostov je potrebné venovať pozornosť, pretože v ich prípade obzvlášť platí, že sú spoľahlivé do takej miery, ako sú spoľahlivé všetky ich časti. Tento most je kľúčový, pretože spája štáty, ktoré sú prepojené hospodársky a kultúrne,“ povedal Érsek.

Oprava mosta bola potrebná, pretože v jeho jednom bode nastal úplný rozpad betónu a asfaltovej vrstvy. Na hraničnom moste sa opravuje 38-metrový úsek, vrátane chodníkovej časti mosta na výtokovej strane. Náklady na opravné práce predstavujú 121 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty, resp. 145,2 tis. eur vrátane dane. Most bude opravený a sprístupnený motoristom v plánovanom termíne 14. októbra 2016.

Slovenská správa ciest na základe zmluvy z konca júla dala most opraviť bratislavskej spoločnosti Make Technology, s r.o. Súčasťou zákazky je aj spracovanie projektovej dokumentácie k realizácii prác. Vo verejnom obstarávaní formou výzvy vyhlásenej v januári tohto roka predložilo ponuku osem uchádzačov.

Predpokladaná cena opravy mosta v Medveďove, plánovanej pôvodne na tri mesiace, predstavovala 500 tis. eur bez dane (600 tis. eur s daňou). Ďalšie ponuky boli v rozsahu od 145,2 tis. eur (OAT, spol. s r. o., Bratislava) do 437,34 tis. eur vrátane dane z pridanej hodnoty (Stavby mostov Slovakia, a. s., Bratislava).

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...