Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Logistické centrum Dunajská Streda
Logistické centrum v Dunajskej Strede. Foto: CBRE.
12. marca 2019 0:56 Logistika od Nasa DopravaNasaDoprava.sk

ECE a GO ASSET predávajú logistické centrum v Dunajskej Strede fondu Gramercy

Medzinárodná realitná investičná spoločnosť Gramercy Europe cez svoj investičný fond Gramercy Property Europe III kúpila logistické centrum od spoločností ECE European City Estates a GO ASSET.

Jeden z najmodernejších skladov na Slovensku bol dokončený v roku 2018 a má celkovo viac ako 50-tisíc štvorcových metrov. Priestory sú dlhodobo prenajaté spoločnosti KiK (dcérska spoločnosť skupiny Tengelmann Group). Informovala o tom spoločnosť CBRE ako zástupca predávajúceho.

Táto transakcia je prvou investíciou spoločnosti Gramercy Europe na Slovensku. Predávajúci – GO ASSET a rakúska spoločnosť ECE European City Estates už v regióne strednej a východnej Európy pôsobia dlhodobo.

Celú obchodnú transakciu po poradenskej stránke zabezpečovala realitno-poradenská spoločnosť CBRE. „Sme radi, že sa nám na Slovensko podarilo dostať nového investora a veríme, že po pozitívnych skúsenostiach prídu aj ďalšie investície tohto fondu v našom regióne,“ povedal Marián Mlynárik, riaditeľ oddelenia predaja investičných nehnuteľností v CBRE na Slovensku Marián Mlynárik.

Logistické centrum
Ilustračné foto: SITA/Marián Peiger.

Veľmi rýchla transakcia

Gramercy Europe sa špecializuje na logistické a priemyselné nehnuteľnosti v kontinentálnej Európe. Sídlo spoločnosti sa nachádza v Londýne, pobočky má aj v Barcelone, Berlíne a v Jersey.

„Táto obchodná transakcia prebehla veľmi rýchlo aj vďaka nášmu aktívnemu a flexibilnému prístupu a profesionalite developera, ktorým bola spoločnosť GO ASSET,“ povedal o majetkových zmenách člen predstavenstva predávajúcej spoločnosti ECE European City Estates Dejan Mansfeld-Rupnik. 

Spoločnosť GO ASSET ako významný hráč v odvetví vytvára produkty pre medzinárodné korporácie, pre nájomníkov ako aj investorov. Naša obchodná stratégia aj naďalej počíta s výstavbou chýbajúcich logistických nehnuteľností v strednej a východnej Európe,“ uviedol generálny riaditeľ GO ASSET Andreas Liebsch. 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame