Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet za svoj účtovný rok, ktorý sa skončil 30. septembra, vykázala zisk pred zdanením v sume 408 miliónov libier. Foto: SITA/AP.
21. novembra 2017 12:12 Letectvo od Nasa DopravaSITA

EasyJet za svoj uplynulý účtovný rok vykázal zisk pred zdanením 408 miliónov libier

Vplyv vývoja na devízovom trhu celoročný výsledok britského nízkonákladového prepravcu zhoršil o 101 miliónov libier.

LONDÝN 21. novembra (SITA) – Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet za svoj účtovný rok, ktorý sa skončil 30. septembra, vykázala zisk pred zdanením v sume 408 mil. libier (GBP) napriek tomu, že vplyv vývoja na devízovom trhu jej výsledok zhoršil o 101 mil. GBP.

Celkové tržby leteckého prepravcu sa zvýšili o 8,1 percenta na sumu 5,047 mld. GBP. Firma o tom informovala v utorok na svojej internetovej stránke.

Počet cestujúcich vzrástol takmer o desať percent

Spoločnosť easyJet ďalej uviedla, že v účtovnom roku do záveru septembra prepravila rekordných 80,2 mil. pasažierov, čo bol medziročný rast o 9,7 percenta. Obsadenosť jej lietadiel sa medziročne zväčšila z úrovne 91,6 percenta na rekordných 92,6 percenta. Prepravná kapacita firmy easyJet v jej uplynulom účtovnom roku vzrástla o 8,5 percenta.

V októbri easyJet oznámil, že sa dohodol na kúpe časti nemeckého leteckého prepravcu Air Berlin za 40 mil. eur. Predpokladá sa, že akvizícia sa uzavrie v decembri tohto roka.

(1 EUR = 0,88940 GBP)

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame