Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet za svoj účtovný rok, ktorý sa skončil 30. septembra, vykázala zisk pred zdanením v sume 408 miliónov libier. Foto: SITA/AP.
6. októbra 2017 14:54 Letectvo od Nasa DopravaSITA

EasyJet vo svojom štvrtom kvartáli prepravil rekordných 24,1 milióna pasažierov

Britský letecký prepravca odhaduje, že za celý účtovný rok, ktorý sa skončil 30. septembra, dosiahol zisk pred zdanením v pásme 405 až 410 mil. libier

LONDÝN 6. októbra (SITA) – Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet vo svojom účtovnom štvrtom kvartáli, čiže za júl až september, prepravila rekordný počet pasažierov, a to 24,1 milióna. Obsadenosť lietadiel spoločnosti bola na rekordnej úrovni 95,6 percenta.

Prepravná kapacita firmy sa v jej účtovnom štvrtom kvartáli medziročne zvýšila o 8 percent. Spoločnosť o tom informovala v piatok na svojej internetovej stránke.

Vývoj devízových kurzov znížil zisk zhruba o sto miliónov libier

Letecký prepravca odhaduje, že za celý účtovný rok, ktorý sa skončil 30. septembra, dosiahol zisk pred zdanením v pásme 405 až 410 mil. britských libier (GBP). Nepriaznivo na vývoj zisku firmy vplýval vývoj na devízových trhoch. EasyJet predpokladá, že vývoj devízových kurzov znížil jeho zisk pred zdanením o približne 100 mil. GBP.

(1 EUR = 0,89153 GBP)

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame