Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

EasyJet pre brexit otvára základňu vo Viedni

Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet vo svojom účtovnom štvrtom kvartáli, čiže za júl až september, prepravila rekordný počet pasažierov, a to 24,1 milióna. Obsadenosť lietadiel spoločnosti bola na rekordnej úrovni 95,6 percenta. Foto: SITA/AP.

Základňu pre Európsku úniu v rakúskom hlavnom meste firma otvorí bez ohľadu na výsledok rokovaní o budúcej dohode o leteckej doprave medzi Veľkou Britániou a EÚ.

LONDÝN 14. júla (SITA, AP) – Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet oznámila, že otvára svoju základňu vo Viedni, aby sa pripravila na potenciálne vplyvy brexitu. Spoločnosť v piatok uviedla, že základňu pre Európsku úniu v rakúskom hlavnom meste otvorí „bez ohľadu na výsledok rokovaní o budúcej dohode o leteckej doprave medzi Veľkou Britániou a EÚ“.

Prepravca zvýši počet miest vo Viedni, väčšinu prevádzky zostane v Británii

Nová základňa leteckej firmy easyJet v Európe sa bude rozvíjať popri existujúcich základniach vo Švajčiarsku a vo Veľkej Británii, aby vytvorila „paneurópsku leteckú skupinu“.

EasyJet má už v súčasnosti personál vo Viedni a počet pracovných miest v rakúskom hlavnom meste zvýši. Nebude však do Viedne presúvať nijaké pracovné miesta z Veľkej Británie, kde naďalej bude väčšina prevádzky firmy

Prepravca easyJet uviedol, že nová základňa bude chrániť jeho práva na lietanie v Európe.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 14. júla 2017Zdroj SITA
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...