Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet za svoj účtovný rok, ktorý sa skončil 30. septembra, vykázala zisk pred zdanením v sume 408 miliónov libier. Foto: SITA/AP.
14. júla 2017 18:05 Letectvo od Nasa DopravaSITA

EasyJet pre brexit otvára základňu vo Viedni

Základňu pre Európsku úniu v rakúskom hlavnom meste firma otvorí bez ohľadu na výsledok rokovaní o budúcej dohode o leteckej doprave medzi Veľkou Britániou a EÚ.

LONDÝN 14. júla (SITA, AP) – Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet oznámila, že otvára svoju základňu vo Viedni, aby sa pripravila na potenciálne vplyvy brexitu. Spoločnosť v piatok uviedla, že základňu pre Európsku úniu v rakúskom hlavnom meste otvorí „bez ohľadu na výsledok rokovaní o budúcej dohode o leteckej doprave medzi Veľkou Britániou a EÚ“.

Prepravca zvýši počet miest vo Viedni, väčšinu prevádzky zostane v Británii

Nová základňa leteckej firmy easyJet v Európe sa bude rozvíjať popri existujúcich základniach vo Švajčiarsku a vo Veľkej Británii, aby vytvorila „paneurópsku leteckú skupinu“.

EasyJet má už v súčasnosti personál vo Viedni a počet pracovných miest v rakúskom hlavnom meste zvýši. Nebude však do Viedne presúvať nijaké pracovné miesta z Veľkej Británie, kde naďalej bude väčšina prevádzky firmy

Prepravca easyJet uviedol, že nová základňa bude chrániť jeho práva na lietanie v Európe.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame