Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Držitelia preukazov ZŤP môžu využívať diaľnice bezplatne

Príjmy z predaja elektronických diaľničných známok v polovici novembra tohto roka presiahli 83 mil. eur vrátane dane z pridanej hodnoty, čo je viac ako za celý minulý rok. Ilustračné foto: NDS.

Existujúce registrácie oslobodených vozidiel od platenia za elektronickú diaľničnú známku zostanú v platnosti aj v budúcom roku. Ako Národná diaľničná spoločnosť informovala, oslobodené vozidlá nemusia o registráciu žiadať opätovne. 

Držitelia parkovacích preukazov ZŤP, oslobodení od platenia za elektronickú diaľničnú známku, môžu aj v budúcom roku využívať spoplatnené diaľnice a rýchlostné cesty bezplatne.

„Registrácia oslobodenia od platenia úhrady z roku 2016 platí aj pre rok 2017. To znamená, že existujúce registrácie oslobodených vozidiel zostanú v platnosti aj v budúcom roku. Oslobodené vozidlá nemusia o registráciu žiadať opätovne,“ informovala v stredu hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s. (NDS) Eva Žgravčáková.

Registrácia platí do ukončenia platnosti preukazu ZŤP

Registrácia oslobodenia od platenia úhrady za diaľničnú známku je platná dovtedy, dokedy sa nezmenia podmienky registrácie, čiže do ukončenia platnosti parkovacieho preukazu ZŤP. Postup pri podávaní žiadosti o oslobodenie od platenia úhrady sa zmenil od začiatku tohto roka.

„Od tohto dátumu sa žiadosti podávajú priamo cez internetový portál www.eznamka.sk alebo prostredníctvom vybraných obchodných miest. Žiadosti o oslobodenie od platenia úhrady sa už neposielajú poštou na adresu našej spoločnosti,“ uviedla Žgravčáková.

Držitelia parkovacieho preukazu ZŤP, ktorí ešte nepožiadali o registráciu vozidla, sa môžu zaregistrovať aj elektronicky na webovej stránke www.eznamka.sk.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 7. decembra 2016Zdroj SITA
K téme , ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...