Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zamestnávanie vodičov zo zahraničia ani ich presun v rámci krajiny nie sú dlhodobo udržateľné riešenia. Foto: SITA/Martin Havran. Ilustračné foto: SITA/Martin Havran.
18. novembra 2017 19:09 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Druhá etapa rekonštrukcie autobusovej stanice v Nitre finišuje

V rámci tretej etapy rekonštrukcie autobusovej stanice zmodernizujú nástupištia A a B.

NITRA 18. novembra (SITA) – Práce na druhej etape modernizácie autobusovej stanice v Nitre finišujú. Nástupištia 13 až 20 presunuli z dočasnej plochy do novovybudovaných priestorov. Ako informovala agentúru SITA riaditeľka pre obchod a komunikáciu dopravnej spoločnosti ARRIVA Slovakia a.s. Petra Helecz, zároveň sa začali práce na tretej etape. V rámci nej zmodernizujú nástupištia A a B.

V priebehu novembra plánujú uviesť do prevádzky hlavný elektronický informačný panel, ktorý bude cestujúcich informovať o odchodoch spojov.

Štvrtá etapa prác by sa mala začať v budúcom roku

Práce na tretej etape budú pokračovať dovtedy, kým to dovolia poveternostné podmienky. „Cestujúci budú mať aj počas zimných mesiacov k dispozícii čakáreň v novej zmodernizovanej časti autobusovej stanice v blízkosti novopostavenej budovy, so sociálnymi zariadeniami a úschovňou batožín,“ uviedla Helezc.

Začiatok štvrtej etapy prác je naplánovaný na rok 2018. V rámci nej dopravca zrekonštruuje nástupištia určené pre diaľkové autobusové linky.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame