Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Dopravný podnik mesta Košice zrušil verejnú súťaž na modernizáciu vybavovacieho systému v autobusoch mestskej hromadnej dopravy. Foto: dpmk.sk.
23. februára 2018 16:27 Ostatné od Nasa DopravaSITA

DPMK zrušil súťaž na modernizáciu vybavovacieho systému v autobusoch

Dopravný podnik mesta Košice zdôvodnil zrušenie tendra tým, že v priebehu verejného obstarávania sa zistilo porušenie zákona, ktoré má, alebo by mohlo mať zásadný vplyv na jeho výsledok.

BRATISLAVA 23. februára (SITA) – Dopravný podnik mesta Košice, a. s. (DPMK) zrušil verejnú súťaž na modernizáciu vybavovacieho systému v autobusoch mestskej hromadnej dopravy. Zdôvodnil to tým, že v priebehu verejného obstarávania sa zistilo porušenie zákona, ktoré má, alebo by mohlo mať zásadný vplyv na jeho výsledok.

Predpokladaná cena zákazky plánovanej na tri roky bola 2,18 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (2,62 mil. eur vrátane DPH). Ako vyplýva z oznámenia o výsledku verejného obstarávania, dopravný podnik plánuje opäť vyhlásiť súťaž na uvedenú zákazku.

Chceli nakúpiť tisícsto čítačiek bekontaktných čipových kariet

Predmetom verejnej súťaže, zverejnenej vlani v decembri, mala byť dodávka zariadení (čítačiek) pre samoobslužný výdaj elektronických cestovných lístkov v autobusoch MHD. Tieto zariadenia slúžia na označenie skôr zakúpených papierových lístkov, zakupovanie cestovných lístkov z kreditu na bezkontaktnej čipovej karte (BČK) a na overenie platnosti skôr zakúpených elektronických lístkov, napríklad pri prestupe.

Súčasťou zákazky malo byť dodanie 750 čítačiek BČK s označovačom papierových lístkov a 350 čítačiek BČK s tlačiarňou a platbou debetnou aj kreditnou kartou.

Ilustračné foto: dpmk.sk.

Investícia by mala byť financovaná aj z peňazí Euróskej únie

Dopravný podnik chce investíciu financovať s využitím peňazí Európskej únie v rámci Integrovaného regionálneho operačného programu, zo štátneho rozpočtu, z vlastných finančných prostriedkov a úverov. Verejné obstarávanie zabezpečovala prešovská firma EkoAuris PLUS, s. r. o.

Dopravný podnik mesta Košice, a. s., vznikol v januári 1995. Prevádzkuje mestskú hromadnú dopravu v Košiciach a jeho zakladateľom je mesto Košice. Súčasný názov má od októbra 1999, predtým sa firma volala Dopravné podniky mesta Košice, a. s. Bývalý DPMK, š. p., bol v súvislosti s transformáciou na akciovú spoločnosť zrušený rozhodnutím mestského zastupiteľstva z augusta 1993. Spoločnosť má základné imanie vo výške 7,91 mil. eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies