Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: SITA/Jozef Jakubčo.
5. septembra 2016 15:04 Ostatné od Nasa DopravaSITA

DPB zrušil tender na sklady a náhradné diely pre autobusy

Dopravný podnik Bratislava zdôvodnil zrušenie súťažného dialógu na zriadenie konsignačných skladov a dodávku nových náhradných dielov pre autobusy tým, že to nariadil Úrad pre verejné obstarávanie. 

Dopravný podnik Bratislava, a. s. (DPB) zrušil súťažný dialóg na zriadenie konsignačných skladov a dodávku nových náhradných dielov pre autobusy. Zdôvodnil to tým, že zrušenie postupu nariadil Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). Dopravný podnik oznámil, že plánuje zadať uvedenú zákazku niektorým z postupov pre verejné obstarávanie. Úrad podľa údajov na vlastnom portáli rozhodol v konaní o námietkach v uvedenom prípade ešte 18. augusta, ale rozhodnutie zatiaľ nezverejnil.

Spomínaný súťažný dialóg bol vyhlásený v máji tohto roku. Predpokladaná hodnota zákazky plánovanej na dva roky bola 4,6 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (5,52 mil. eur vrátane dane). Dopravný podnik vtedy informoval, že zákazka je potrebná pre zabezpečenie plynulej prevádzky autobusov, zefektívnenie nákupu náhradných dielov a zníženie časových strát spojených s doterajším spôsobom ich zabezpečovania. Tender bol rozdelený na tri časti – jedna pre autobusy SOR za 2,6 mil. eur, druhá pre autobusy Solaris za 500 tis. eur a tretia pre autobusy Iveco, Irisbus, Citelis a Karosa za 1,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Dopravný podnik Bratislava, a. s. bol zapísaný v Obchodnom registri SR 20. apríla 1994, má základné imanie 42,985 mil. eur. Akcionárom je Hlavné mesto SR Bratislava. Spoločnosť prevádzkuje mestskú hromadnú dopravu v Bratislave autobusmi, električkami a trolejbusmi, ako aj regionálne autobusové linky do Chorvátskeho Grobu, rakúskeho Hainburgu a maďarskej Rajky.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies