Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

DPB zrušil tender na sklady a náhradné diely pre autobusy

Nová funkcia umožňuje v Mapách Google nájsť informácie o trasách verejnej dopravy či vyhľadať konkrétne zastávky. Doteraz bolo možné v Bratislave takto vyhľadávať trasy len pre vodičov áut a pre chodcov. Foto: SITA/Jozef Jakubčo.

Dopravný podnik Bratislava zdôvodnil zrušenie súťažného dialógu na zriadenie konsignačných skladov a dodávku nových náhradných dielov pre autobusy tým, že to nariadil Úrad pre verejné obstarávanie. 

Dopravný podnik Bratislava, a. s. (DPB) zrušil súťažný dialóg na zriadenie konsignačných skladov a dodávku nových náhradných dielov pre autobusy. Zdôvodnil to tým, že zrušenie postupu nariadil Úrad pre verejné obstarávanie (ÚVO). Dopravný podnik oznámil, že plánuje zadať uvedenú zákazku niektorým z postupov pre verejné obstarávanie. Úrad podľa údajov na vlastnom portáli rozhodol v konaní o námietkach v uvedenom prípade ešte 18. augusta, ale rozhodnutie zatiaľ nezverejnil.

Spomínaný súťažný dialóg bol vyhlásený v máji tohto roku. Predpokladaná hodnota zákazky plánovanej na dva roky bola 4,6 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (5,52 mil. eur vrátane dane). Dopravný podnik vtedy informoval, že zákazka je potrebná pre zabezpečenie plynulej prevádzky autobusov, zefektívnenie nákupu náhradných dielov a zníženie časových strát spojených s doterajším spôsobom ich zabezpečovania. Tender bol rozdelený na tri časti – jedna pre autobusy SOR za 2,6 mil. eur, druhá pre autobusy Solaris za 500 tis. eur a tretia pre autobusy Iveco, Irisbus, Citelis a Karosa za 1,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty.

Dopravný podnik Bratislava, a. s. bol zapísaný v Obchodnom registri SR 20. apríla 1994, má základné imanie 42,985 mil. eur. Akcionárom je Hlavné mesto SR Bratislava. Spoločnosť prevádzkuje mestskú hromadnú dopravu v Bratislave autobusmi, električkami a trolejbusmi, ako aj regionálne autobusové linky do Chorvátskeho Grobu, rakúskeho Hainburgu a maďarskej Rajky.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 5. septembra 2016Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...