Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dopravný podnik v Košiciach začal súťaž na dodávku elektriny

Dopravný podnik mesta Košice v spolupráci so spoločnosťou Google spustili v Košiciach funkciu Verejná doprava na mapách Google. Foto: dpmk.sk.

Dopravný podnik mesta Košice plánuje vynaložiť na združenú dodávku elektriny v rokoch 2017 a 2018 predbežne 5,58 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. V nasledujúcich dvoch rokoch predpokladá odobrať v siedmich odberných miestach celkovo 36 tis. megawatthodín elektriny. 

Dopravný podnik mesta Košice, a. s. (DPMK) predpokladá zaplatiť za združenú dodávku elektriny na roky 2017 a 2018 predbežne 5,58 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (6,7 mil. eur vrátane dane).

Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, podnik plánuje odoberať elektrinu, vrátane prenesenia zodpovednosti za odchýlku na dodávateľa, v siedmich odberných miestach s priebehovým meraním kategórie do 3 580 kilowatthodín maximálnej rezervovanej kapacity na jedno odberné miesto. Celkový objem dodávky elektriny v nasledujúcich dvoch rokoch by mal dosiahnuť 36 tis. megawatthodín.

Dopravný podnik zvažuje opciu na elektrinu v roku 2019

Podnik si zároveň môže uplatniť opciu na dodávku elektriny na úrovni minimálne 80 % v roku 2019, teda 14 tis. megawatthodín. Lehota na predkladanie ponúk je 14. novembra, otvárať sa majú o deň neskôr.

Dopravný podnik mesta Košice, a.s. vznikol 11. januára 1995. Prevádzkuje mestskú hromadnú dopravu v Košiciach a jeho zakladateľom je mesto Košice. Súčasný názov má od októbra 1999, predtým sa firma volala Dopravné podniky mesta Košice, a.s. Bývalý DPMK, š. p. bol v súvislosti s transformáciou zrušený rozhodnutím z augusta 1993. Spoločnosť má základné imanie vo výške 7,91 mil. eur od apríla 2016.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 12. októbra 2016Zdroj SITA
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...