Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Donovaly
Foto: SITA/Peter Rusko
15. marca 2019 10:27 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Donovaly a Čertovica sú uzavreté pre vozidlá nad desať metrov

Na Donovaloch husto sneží, v Čertovici zastavili kamióny pre nehodu

Sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území Slovenska sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý, okrem D3 Svrčinovec – Skalité, kde je vrstva kašovitého snehu do dvoch až troch centimetrov, informuje Slovenská správa ciest na svojej webovej stránke.

Cesty I., II. a III. triedy sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý. V hornatejších oblastiach Slovenska sú vozovky miestami pokryté vrstvou čerstvého kašovitého až utlačeného snehu hrúbky jeden až tri centimetre, miestami do štyroch až piatich centimetrov.

Zľadovatený sneh hrúbky jeden centimeter sa miestami vyskytuje na ceste II/526 v úseku hraníc okresov Detva/Poltár – Kokava nad Rimavicou a na cestách III. triedy v obvode Kokava nad Rimavicou.

Horské priechody (HP) sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý. Výnimkou sú HP Dobšiná, Čertovica, Javorník, Donovaly, Homôlka, Makov, Kremnické Bane, Besník, Látky-Prašivá, Vrchslatina, Šturec, Huty, Súľová a Grajnár. Tam sa na vozovke nachádza vrstva čerstvého kašovitého až utlačeného snehu hrúbky jeden až tri centimetre. Na HP Fačkov je vrstva čerstvého snehu do piatich centimetrov.

Pozor na sneženie

Pre husté sneženie je horský priechod Donovaly uzavretý pre vozidlá nad 10 metrov od 03:05.

Pre nehodu kamióna je horský priechod Čertovica uzavretý pre vozidlá nad 10 metrov.

Dohľadnosť pre silné sneženie Na D3 Svrčinovec – Skalité je znížená na 100 m.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame