Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Výstavba R7
Výstavba R7. Foto: NasaDoprava.sk/Martin Benko.
11. februára 2019 12:00 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Dokumentácie pre úseky R7 Dolný Bar – Zemné a Zemné – Nové Zámky budú stáť 3,7 milióna eur

Národná diaľničná spoločnosť vybrala za zhotoviteľa dokumentácií stavebného zámeru a na územné rozhodnutie, ako aj oznámenia o zmene navrhovanej činnosti spoločnosti Amberg Engineering Slovakia a Dopravoprojekt.

Národná diaľničná spoločnosť, a. s. (NDS) zaplatí za vypracovanie dokumentácií stavebného zámeru a na územné rozhodnutie pre stavbu úsekov rýchlostnej cesty R7 Dolný Bar – Zemné (23,5 km) a Zemné – Nové Zámky (14,25 km) 3,12 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (3,74 mil. eur vrátane DPH). Súčasťou zákazky je aj dodanie oznámenia o zmene navrhovanej činnosti po vypracovaní dokumentácie na územné rozhodnutie.

NDS vybrala za dodávateľa dokumentácií skupinu spoločností Amberg Engineering Slovakia, s. r. o., (vedúci člen) a Dopravoprojekt, a. s., so sídlom v Bratislave spomedzi štyroch uchádzačov. Vyplýva to z výsledku verejnej súťaže vyhlásenej vlani v apríli. Predpokladaná cena za poskytnutie tejto služby bola 3,9 mil. eur bez DPH (4,68 mil. eur s DPH).

„Ponuka úspešného uchádzača bola výhodnejšia z hľadiska celkovej ceny za predmet zákazky, ktorá bola vyhodnotená na základe stanoveného kritéria a jeho spôsobu hodnotenia,“ oznámila NDS v správe o zákazke.

Ilustračné foto: SITA/Viktor Zamborský.

Uzavreli zmluvu

Diaľničiari a dodávateľ už podpísali zmluvu o vypracovaní dokumentácií. Dokumentácie stavebného zámeru a na územné rozhodnutie, vrátane oznámenia o zmene navrhovanej činnosti pre úsek R7 Dolný Bar – Zemné budú stáť 1,88 mil. eur bez DPH (2,26 mil. eur s DPH) a pre úsek R7 Zemné – Nové Zámky 1,24 mil. eur bez DPH (1,49 mil. eur s DPH).

Lehoty na dodanie dokumentácií na územné rozhodnutie a stavebného zámeru pre úsek Dolný Bar – Zemné sú 320 a 360 dní a pre úsek Zemné – Nové Zámky 240 a 280 dní od nadobudnutia účinnosti zmluvy. Oznámenie o zmene navrhovanej činnosti pre oba úseky má byť dodané do 90 dní od doručenia písomnej výzvy NDS ako objednávateľa.

Ilustračné foto: NasaDoprava.sk/Martin Benko.

Ponuky ďalších uchádzačov

Ďalšie tri ponuky v tendri predložili združenie Valbek, s. r. o., a Prodex, spol. s r. o., Bratislava, spoločnosť Alfa 04, a. s., Bratislava a skupina AF-Cityplan, s. r. o., Sagasta, s. r.o., Praha a HBH Projekt, spol. s r. o., Brno. NDS v informácii o vyhodnotení ponúk v rámci zákazky neuviedla cenové ponuky týchto uchádzačov.

Úseky R7 Dolný Bar – Zemné a Zemné – Nové Zámky sú súčasťou plánovanej trasy R7 Bratislava – Holice – Nové Zámky – Čaka – Veľký Krtíš – Lučenec v celkovej dĺžke 223 km. Vo výstavbe sú tri úseky R7 Bratislava, Prievoz – Ketelec – Dunajská Lužná – Holice v dĺžke 32 km v rámci PPP projektu spolu s úsekmi D4 Bratislava, Jarovce – Ivanka sever – Bratislava, Rača v dĺžke 27 km.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame