Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: ndsas.sk.
19. januára 2018 19:39 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Diaľničná patrola zasahovala v minulom roku častejšie

Diaľničný patrola v roku 2017 pomáhala pri 17 967 incidentoch, čo je približne o 1 500 viac ako v roku 2016. 

BRATISLAVA 19. januára (SITA) – Diaľničný patrola v roku 2017 pomáhala pri 17 967 incidentoch, čo je približne o 1 500 viac ako v roku 2016. Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s. (NDS) Michaela Michalová, šestnásť áut diaľničnej patroly najazdilo za predchádzajúci rok takmer 2,4 milióna kilometrov.

V minulom roku boli najvyťaženejšie strediská NDS v Bratislave, Trnave, Malackách a Galante. Každé z týchto stredísk malo v roku 2017 viac ako 1 500 výjazdov. Najčastejším prípadom, ktorým sa hliadky Diaľničnej patroly zaoberali, bolo zastavené vozidlo na ceste, jeho označenie a ďalšia pomoc.

Patrola taktiež vo viac ako 1 700 incidentoch zabezpečovala miesta dopravnej nehody. Pracovníci patroly museli tiež usmerňovať 34 chodcov a cyklistov na diaľniciach a rýchlostných cestách a taktiež aj dve vozidlá, ktoré zablúdili do protismeru.

Hovorkyňa NDS Michaela Michalová. Foto: ndsas.sk.

Národná diaľničná spoločnosť spustila službu Diaľničná patrola v apríli roku 2015. Patrola funguje z pätnástich stredísk správy a údržby, a to v Malackách, Bratislave, Trnave, Trenčíne, Považskej Bystrici, Martine, Liptovskom Mikuláši, Mengusovciach, Beharovciach, Prešove, Galante, Novej Bani, Zvolene, Košiciach a Čadci. Jej úlohou je pomoc účastníkom cestnej premávky, najmä ich zabezpečenie a označenie.

Pomáha vodičom aj s kontaktom na odťahovú službu, prevádzkovateľov servisov, pomáha pri výmene kolesa alebo pri potrebe doplnenia pohonných hmôt. Patrola zasahuje na viac ako 700 km diaľnic a rýchlostných ciest a motoristi môžu o jej pomoc požiadať na telefónnom čísle 0800 100 007 alebo prostredníctvom aplikácie Pomoc na diaľnici.

Ilustračné foto: pixabay.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame