Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Diaľničiari boli v pohotovosti aj v apríli, hoci zimnú údržbu oficiálne skončili

Najviac práce mali počas prvého aprílového týždňa strediská údržby diaľnic v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Beharovciach a Mengusovciach. Šestnásť sypačov tam za dva zasnežené dni posypalo vyše 1 900 kilometrov vozoviek a spotrebovali 127,4 tony chemického posypového materiálu.

Mechanizmy Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s. (NDS) boli v pohotovosti aj začiatkom apríla, hoci zimná údržba končí oficiálne koncom marca. „Najviac práce mali počas prvého aprílového týždňa strediská údržby v Čadci, Liptovskom Mikuláši, Beharovciach a Mengusovciach,“ informovala v stredu hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

Za dva zasnežené aprílové dni tam bolo vo výkone šestnásť sypačov, ktoré posypali viac ako 1 900 kilometrov vozoviek a celkovo spotrebovali 127,4 tony chemického posypového materiálu.

„Najväčšiu časť si ukrojilo Stredisko správy a údržby diaľnic Mengusovce, kde za dva dni spotrebovali 66 ton chemického posypového materiálu, pričom sypače tu najazdili až 1 292 kilometrov,“ priblížila Michalová. V priebehu týchto služieb nebola zaznamenaná žiadna mimoriadna udalosť.

Diaľničiari sú v pohotovosti aj mimo zimnej údržby a v prípade potreby operatívneho zásahu pripravení zaistiť techniku i personálne zabezpečenie. Motoristom v núdzi je nonstop k dispozícii aj Diaľničná patrola.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 12. apríla 2017Zdroj SITA
K téme ,

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...