Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Diaľnica D1 v úseku Mengusovce – Jánovce bude do pondelka uzavretá, rovnako aj Bôrik

Od dnešného večera do pondelka 25. septembra bude uzavretá diaľnica D1 Mengusovce – Jánovce, a to v úseku od 314,750 km po 323 km vrátane tunela Bôrik (na snímke). Národná diaľničná spoločnosť začína s pravidelnou jesennou údržbou a kontrolou tunelov. Foto: SITA/Gabriel Lipták.

Národná diaľničná spoločnosť bude robiť pravidelnú jesennú údržbu a kontrolu, ktorá čaká všetky diaľničné tunely

POPRAD 22. septembra (SITA) – Od dnešného večera do pondelka 25. septembra bude uzavretá diaľnica D1 Mengusovce – Jánovce, a to v úseku od 314,750 km po 323 km vrátane tunela Bôrik.

Národná diaľničná spoločnosť (NDS) začína s pravidelnou jesennou údržbou a kontrolou, ktorá čaká všetky diaľničné tunely, informovala o tom jej hovorkyňa Michaela Michalová. Ľavá tunelová rúra bude uzavretá od piatka od 20:00, o dve hodiny na to uzavrú aj pravú rúru, zavreté budú do pondelka do 14:00.

Údržba sa týka siedmich diaľničných tunelov

„V tuneloch Sitina, Branisko, Bôrik, Šibenik, Horelica, Svrčinovec a Poľana vyčistíme ostenia tunelov, stropné konštrukcie, chodníky, vozovku, drenáž a kanalizačnú sieť aj štrbinovú kanalizáciu. Ošetria sa tiež nerezové súčasti dverí, SOS kabíny a osvetlenie,“ uviedla Michalová.

„Skontrolujeme tlak v požiarnych hadiciach a hydrantoch, prečistíme ventiláciu, opravíme stavebné objekty tunelov a urobíme servis na technologických objektoch tunelov,“ dodala hovorkyňa. Doprava bude presmerovaná na súbežné cestné komunikácie.

O týždeň budú uzavreté tunely Šibenik a Horelica

Po prácach v Bôriku sa pracovníci NDS presunú do tunela Šibenik na diaľnici D1 Jánovce – Jablonov, ľavá tunelová rúra bude uzavretá od 8:00 piatka 29. septembra, pravá od 9:00. Uzávera potrvá do nedele 1. októbra, v prípade ľavej rúry do 17:00 a pravej do 18:00.

V rovnakom termíne bude pre dopravu neprejazdný aj tunel Horelica na ceste I/11A Čadca – obchvat mesta, uzavrú ho večer 29. septembra o 22:00, otvoria v nedeľu 1. októbra po 22:00.

Nasledovať budú práce v tuneli Branisko na diaľnici D1 Beharovce – Fričovce od soboty 7. októbra od 8:00 do stredy 11. októbra do 18:00. V ten istý mesiac sa NDS pustí aj do tunelov Svrčinovec, Poľana a Sitina, o obmedzeniach informuje na svojej internetovej stránke.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 22. septembra 2017Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...