Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Delta Air Lines ziskom za prvý kvartál prekonala očakávania

Predstavitelia USA a Európskej únie budú v piatok viesť krízové rokovania o možnom rozšírení amerického zákazu nosenia notebookov a ďalších elektronických zariadení do kabín lietadiel aj na lety z členských štátov únie. Ilustračné foto: Pixabay.com

Za prvý štvrťrok americká letecká spoločnosť vykázala upravený zisk v sume 77 centov na akciu, analytici odhadovali, že bude vo výške 73 centov na akciu.

Americká letecká spoločnosť Delta Air Lines Inc v prvom kvartáli dosiahla zisk v sume 603 mil. USD. Zisk spoločnosti za prvý štvrťrok na akciu bol v sume 82 centov. Po úprave o jednorazové položky letecká firma vykázala zisk 77 centov na akciu.

Upraveným ziskom na akciu Delta Air Lines prekonala očakávania trhu. Analytici oslovení v prieskume Zacks Investment Research totiž predpovedali, že upravený zisk bude vo výške 73 centov na akciu.

Spoločnosť ďalej informovala, že jej tržby za prvý kvartál boli na úrovni 9,15 mld. USD. Objemom tržieb však nenaplnila prognózu trhu. Analytici, ktorých vo svojom prieskume oslovila spoločnosť Zacks, očakávali, že tržby dosiahnu sumu 9,16 mld. USD. Od začiatku tohto roka hodnota akcií firmy Delta oslabila o takmer 8 percent, pričom americký akciový index Standard & Poor’s 500 o 5 percent stúpol.

(1 EUR = 1,0616  USD)

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 12. apríla 2017Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...