Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Logistická spoločnosť Dachser Slovakia vynaloží na rozšírenie svojho centra v Lozorne neďaleko Bratislavy päť miliónov eur. Foto: Dachser Slovakia.
6. septembra 2017 16:04 Logistika od Nasa DopravaSITA

Dachser Slovakia rozširuje logistické centrum v Lozorne za päť miliónov eur

Nová skladová hala logistickej spoločnosti Dachser Slovakia v Lozorne poskytne približne 12 500 paletových pozícií na ploche 6 800 štvorcových metrov. Výstavba má trvať do konca tohto roka a začiatok prevádzky je plánovaný vo februári 2018

LOZORNO 6. septembra (SITA) – Logistická spoločnosť Dachser Slovakia, a. s., vynaloží na rozšírenie svojho centra v Lozorne (okres Malacky) neďaleko Bratislavy päť miliónov eur. Vo svojom areáli s celkovou rozlohou 64 tisíc štvorcových metrov stavia novú skladovú halu pre približne 12 500 paletových pozícií na ploche 6 800 štvorcových metrov.

Ako v stredu informoval generálny riaditeľ a člen predstavenstva Dachser Slovakia Roman Stoličný, hala by mala byť vybudovaná do konca tohto roka a začiatok jej prevádzky je plánovaný 1. februára 2018.

Stoličný: Investície do rozšírenia sú odrazom nášho zdravého rastu

Investícia umožní vznik zhruba tridsať nových pracovných miest v operatíve prevádzky spoločnosti. Sklad bude určený na priemyselný a spotrebný tovar pre terajších zákazníkov investora a bude priamo prepojený s prevádzkou Eurohubu. Hala bude mať nadštandardnú výšku šestnásť a pol metra, trinásť rámp a bude fungovať samostatne od súčasnej prevádzky.

„Investície do nového rozšírenia pobočky sú odrazom nášho zdravého organického rastu. Neustále zvyšujeme kvalitu našich služieb na mieru našim zákazníkom a vďaka rozšíreniu priestorov v tom môžeme pokračovať aj naďalej,“ uviedol Stoličný s tým, že plánujú ďalší rozvoj svojho logistického areálu. Po sto dňoch od začiatku prác je pripravená hrubá stavba haly, zhotoviteľom je spoločnosť Goldbeck.

Výstavba logistického centra stála jedenásť miliónov eur

Logistické centrum spoločnosti v Lozorne bolo otvorené v júni 2011, pričom investícia dosiahla objem 11 mil. eur. Prekladiskovú halu s plochou 3 565 štvorcových metrov využívajú pobočka Lozorno a Eurohub Bratislava. Umožňuje paralelné nakladanie a vykladanie 31 transportných jednotiek na tridsiatich hydraulických rampách.

Dachser Slovakia, a. s., je súčasťou nemeckej logistickej skupiny Dachser a pod súčasným menom pôsobí od roku 2010. Jej predchodcom bola spoločnosť Lindbergh & Dachser od roku 2004. Spoločnosť zabezpečuje pravidelnú dennú prepravu tovarov do Českej republiky, Maďarska, Rakúska, Poľska, Bulharska, Grécka, Slovinska a iných krajín bývalej Juhoslávie, ako aj v rámci Slovenska. Spoločnosť má v SR štyri pobočky – v Bratislave, Lozorne, Martine a Košiciach so 136 zamestnancami.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies