Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, za prvý až tretí kvartál tohto roka dosiahla medziročný rast čistého zisku o 7,1 percenta na sumu 114,1 mil. eur. Foto: viennaairport.com.
15. novembra 2017 11:25 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Čistý zisk spoločnosti Letisko Viedeň vzrástol o 7,1 %

Za január až september Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, vykázalo čistý zisk 114,1 mil. eur.

VIEDEŇ 15. novembra (SITA) – Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, za prvý až tretí kvartál tohto roka dosiahla medziročný rast čistého zisku o 7,1 percenta na sumu 114,1 mil. eur. Zisk skupiny pred úrokmi zdanením a odpismi (EBITDA) počas januára až septembra stúpol o 3,8 percenta na úroveň 266,5 mil. eur a tržby sa počas prvého až tretieho kvartálu zvýšili o 2,1 percenta na 568,6 mil. eur. Spoločnosť o tom informovala v stredu vo vyhlásení, ktoré poskytla agentúre SITA.

Viedenské letisko vybavilo takmer devätnásť miliónov ľudí

Počet pasažierov, ktorých počas januára až septembra vybavila spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, medziročne vzrástol 8,1 percenta na 23,7 milióna. Viedenské letisko evidovalo medziročný rast počtu cestujúcich o 5,7 percenta na vyše 18,684 milióna. Počet cestujúcich, ktorí od začiatku roka do konca septembra využili letisko na Malte, vzrástol o 18,2 percenta na vyše 4,635 mil. a letisko Košice dosiahlo medziročný rast počtu pasažierov o 15,4 percenta na viac ako 398 tisíc.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým, 66-percentným vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame