Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, vybavila za deväť mesiacov 23,7 milióna cestujúcich, čiže medziročne viac o 8,1 percenta. Foto: Pixabay.com.
1. marca 2017 15:55 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Čistý zisk spoločnosti Letisko Viedeň vlani vzrástol o 0,7 percenta

Za minulý rok skupina Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, vykázala čistý zisk 112,6 mil. eur.

Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, v minulom roku dosiahla rast čistého zisku o 0,7 percenta na sumu 112,6 mil. eur. Zisk skupiny pred úrokmi zdanením a odpismi (EBITDA) vlani stúpol o 5,5 percenta na úroveň 329,8 mil. eur a  tržby sa zvýšili o 3 percenta na 741,7 mil. eur. Spoločnosť o tom informovala v stredu vo vyhlásení, ktoré poskytla agentúre SITA.

„Minulý rok bol pre Letisko Viedeň veľmi úspešný. Skupina evidovala rast počtu pasažierov o 3,8 percenta na 28,9 milióna,“ uviedol vo vyhlásení Julian Jäger člen vedenia spoločnosti Letisko Viedeň. Skupina, vrátane letísk Malta a Košice, očakáva, že v roku 2017 dosiahne rast počtu pasažierov o 1 až 3 percentá. Predpokladá pritom, že jej tržby sa zvýšia na viac ako 740 mil. eur a čistý zisk na sumu prinajmenšom 120 mil. eur.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým, 66-percentným, vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja 34 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies