Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, vybavila za deväť mesiacov 23,7 milióna cestujúcich, čiže medziročne viac o 8,1 percenta. Foto: Pixabay.com.
17. mája 2017 17:32 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Čistý zisk spoločnosti Letisko Viedeň v prvom kvartáli vzrástol o 9,8 %

Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, za prvý štvrťrok vykázalo čistý zisk v sume 15,9 mil. eur.

Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, v prvom kvartáli tohto roka dosiahla rast čistého zisku o 9,8 percenta na sumu 15,9 mil. eur. Zisk skupiny pred úrokmi zdanením a odpismi (EBITDA) počas januára až marca stúpol o 1,6 percenta na úroveň 60,7 mil. eur a tržby sa v prvých troch mesiacoch tohto roka zvýšili o 4,3 percenta na 160,6 mil. eur.

Na investície Letisko Viedeň v prvom štvrťroku vynaložilo 35,6 mil. eur. Spoločnosť o tom informovala v stredu vo vyhlásení, ktoré poskytla agentúre SITA.

Letisko Viedeň vybavilo za prvý kvartál štyri a pol milióna cestujúcich

Počet pasažierov, ktorých počas januára až marca vybavila spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, medziročne vzrástol 6,6 percenta na 5,6 milióna. Viedenské letisko evidovalo medziročný rast počtu cestujúcich o 3,7 percenta na vyše 4,562 milióna, hoci veľkonočné sviatky boli v tohto roku v apríli.

Počet cestujúcich, ktorí v prvom štvrťroku využili letisko na Malte, vzrástol o 22,2 percenta na 981 955 a letisko Košice dosiahlo medziročný rast počtu pasažierov o 8,5 percenta na 76 472.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým, 66-percentným vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja 34 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies