Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, vybavila za deväť mesiacov 23,7 milióna cestujúcich, čiže medziročne viac o 8,1 percenta. Foto: Pixabay.com.
22. augusta 2017 12:55 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Čistý zisk spoločnosti Letisko Viedeň v prvom polroku vzrástol o 4,4 %

Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, v prvom polroku tohto roka dosiahla čistý zisk 60,1 mil. eur.

VIEDEŇ 22. augusta (SITA) – Spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, v prvom polroku tohto roka dosiahla rast čistého zisku o 4,4 percenta na sumu 60,1 mil. eur. Tržby spoločnosť zvýšila o 3,5 percenta na 357,5 mil. eur. Informovala o tom v utorok agentúra APA.

Viedenské letisko zvýšilo počet cestujúcich takmer o sedem percent

Počet pasažierov, ktorých počas januára až marca vybavila spoločnosť Letisko Viedeň, vrátane letísk Malta a Košice, medziročne vzrástol 9,2 percenta na 14 miliónov. Viedenské letisko evidovalo medziročný rast počtu cestujúcich o 6,9 percenta na 11 miliónov. V celom roku 2017 spoločnosť očakáva nárast počtu cestujúcich o viac ako 5 %.

Letisko Viedeň má rozhodujúci vplyv v spoločnosti KSC Holding, a. s., ktorá je väčšinovým, 66-percentným vlastníkom košického letiska. Spoločnosť Letisko Košice – Airport Košice, a. s. vznikla v máji 2004, eviduje základné imanie 31,14 mil. eur. Štát vlastní v košickom letisku cez ministerstvo dopravy a výstavby 34 % akcií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies