Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čistý zisk leteckej spoločnosti Ryanair posilnil o šesť percent

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Rayanair v júli prepravila 12,6 milióna pasažierov pri medziročnom raste o 11 percent. Foto: Pixabay.com

Najväčší európsky letecký prepravca za svoj účtovný rok 2017 končiaci sa v marci vykázal čistý zisk 1,316 mld. eur.

Írska letecká spoločnosť Ryanair vo svojom účtovnom roku 2017, ktorý sa skončil v závere marca, dosiahla rast čistého zisku o 6 percent na sumu 1,316 mld. eur. Tržby spoločnosti v jej uplynulom účtovnom roku posilnili o 2 percentá na 6,648 mld. eur.

Ryanair, ktorý je najväčším európskym leteckým prepravcom, ďalej uviedol, že počet jeho pasažierov sa medziročne zvýšil o 13 percent na 120 mil. a obsadenosť lietadiel bola na úrovni 94 percent. Náklady firmy sa znížili o 11 percent, pričom bez zahrnutia palív klesli o 5 percent. Firma Ryanair o tom informovala v správe, ktorú v utorok poskytla agentúre SITA.

Ryanair začal prevádzkovať 206 nových liniek a otvoril ďalších desať základní

Generálny riaditeľ firmy Michael O’Leary uviedol, že Ryanair dosiahol rast zisku o 6 percent napriek sérii udalostí, ktoré narušili bezpečnosť v európskych mestách, presunu kapacity charterových letov zo severnej Afriky, Turecka a Egypta do Európy a prudkému poklesu britskej libry po odhlasovaní brexitu v júni minulého roka. Spoločnosť Ryanair vo svojom účtovnom roku 2017 začala prevádzkovať 206 nových liniek a otvorila desať nových letiskových základní.

Letecký prepravca vo svojom uplynulom účtovnom roku vytvoril viac ako tisíc nových pracovných miest a prinajmenšom ďalších tisíc plánuje vytvoriť v priebehu svojho účtovného roka 2018, ktorý sa skončí na budúci rok v marci. Ryanair predpokladá, že jeho čistý zisk v účtovnom roku 2018 vzrastie na úroveň 1,4 až 1,45 mld. eur.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 30. mája 2017Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...