Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
  • Nasa Doprava
  • Ostatné
  • Čínsky lodný prepravca COSCO kupuje konkurenta Orient Overseas za 6,3 mld. USD

Čínsky lodný prepravca COSCO kupuje konkurenta Orient Overseas za 6,3 mld. USD

Dánska skupina A.P. Moller-Maersk, ktorá je najväčším prepravcom kontajnerov na svete, v druhom štvrťroku evidovala stratu v sume 264 mil. USD. Ilustračné foto: Pixabay.com.

Čínska štátom vlastnená spoločnosť COSCO patrí medzi piatich najväčších lodných prepravcov na svete, v prvej desiatke sa nachádza aj konkurent Orient Overseas so sídlom v Hongkongu.

PEKING 10. júla (SITA, AP) – Čínsky lodný prepravca COSCO kupuje menšieho rivala Orient Overseas za 6,3 mld. USD. Čínska štátom vlastnená spoločnosť o tom informovala v pondelok. COSCO vlastní flotilu 311 kontajnerových lodí a patrí medzi piatich najväčších lodných prepravcov na svete.

V prvej desiatke globálnych lodných prepravcov sa podľa agentúry AP nachádza aj firma Orient Overseas sídliaca v Hongkongu.

Podľa hlásenia pre hongkongskú akciovú burzu transakcia podlieha schváleniu regulačnými úradmi v Číne, Európskej únii a USA. COSOC zaplatí za jednu akciu konkurenčnej firmy 10,07 USD, čo znamená prirážku 38 % k cene, na ktorej akcie uzatvorili piatkové obchodovanie.

(1 EUR = 1,1412 USD)

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 10. júla 2017Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...