Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: NDS.
2. mája 2018 18:20 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Cez víkend uzavrú diaľnicu D1 v úseku mimoúrovňovej križovatky Blatné

S uzávierkou je potrebné počítať v sobotu 5. mája od 08:00 do nedele 6. mája do 12:00. 

BRATISLAVA – Pre osádzanie portálov trvalého dopravného značenia na diaľnicu v úseku mimoúrovňovej križovatky Blatné Národná diaľničná spoločnosť (NDS) uzavrie diaľnicu D1 počas prvého májového víkendu. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa NDS Michaela Michalová.

S uzávierkou je potrebné počítať v sobotu 5. mája od 08:00 do nedele 6. mája do 12:00. Pravý jazdný pás diaľnice D1 bude uzavretý od križovatky Senec po križovatku Blatné, uzavretých bude 3,57 kilometra. Ľavý jazdný pás diaľnice D1 bude uzavretý od križovatky Trnava po križovatku Senec, dĺžka uzavretej časti je 23,854 kilometra, uvádza sa v tlačovej správe.

Obchádzkové trasy v smere na Nitru a Žilinu

Vozidlá budú zvislým dopravným značením navigované od križovatky Senec po ceste II/503, ďalej po ceste I/62, kde sa v križovatke Sereď budú môcť napojiť na rýchlostnú cestu R1. Obchádzková trasa pre smer Nitra bude pokračovať po R1 v smere na Nitru. Pre smer Žilina sa v križovatke Sereď treba napojiť na R1 smer Trnava a odtiaľ v smere Trenčín, Žilina späť na diaľnicu D1.

Úplná uzávierka D1 počas osádzania portálových konštrukcií v križovatke Blatné. Foto: NDS.
Do Bratislavy obchádzkou cez R1, cesty prvej a druhej triedy

Obchádzková trasa pre diaľnicu D1 smer Bratislava pre vozidlá prichádzajúce zo smeru Žilina povedie od križovatky Trnava po R1 smer Nitra. V križovatke Sereď sa bude dať napojiť na cestu I/62 v smere na Senec, odkiaľ možno pokračovať buď po ceste II/503, alebo po ceste I/61 až na diaľnicu D1.

Pre vozidlá prichádzajúce od Nitry platí obchádzková trasa z R1, kde sa v križovatke Sereď dá napojiť na cestu I/62 v smere na Senec a pokračovať buď po ceste II/503, alebo po ceste I/61 až na diaľnicu D1.

Križovatka Blatné na diaľnici D1. Foto: ndsas.sk.
Obmedzenia budú aj v križovatke Voderady na D1

Ďalšie obmedzenie dopravy bude pre vozidlá v križovatke Voderady na diaľnici D1, kde vozidlá nebudú môcť pokračovať v jazde na diaľnicu D1 smer Bratislava. Na diaľnici D1 od križovatky Blatné smer Žilina bude doprava bez obmedzenia.

V prípade nepriaznivých klimatických podmienok je stanovený náhradný termín, a to v sobotu 12. mája od 08:00 do nedele 13. mája do 12:00. NDS bude o prípadnej zmene termínu informovať.

Obchádzkové trasy počas uzávierky diaľnice D1. Foto: NDS.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame