Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Najvhodnejšie riešenie trasy ciest prvej triedy I/51 a I/76 v Nitrianskom samosprávnom kraji navrhne štúdia realizovateľnosti. Ilustračné foto: pixabay.com.
9. januára 2018 15:25 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Cesty v Prešovskom, Košickom, Trenčianskom a Trnavskom kraji chcú obnoviť za 56 miliónov eur

Prešovský samosprávny kraj vyhlásil verejnú súťaž na modernizáciu sedemnástich úsekov ciest druhej triedy spoločne pre štyri kraje. Investíciu plánujú financovať aj s využitím peňazí Európskej únie.

BRATISLAVA 9. januára (SITA) – Prešovský, Košický, Trenčiansky a Trnavský samosprávny kraj plánujú na základe spoločného obstarávania zmodernizovať sedemnásť úsekov ciest druhej triedy za predpokladanú hodnotu 56,26 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (67,51 mil. eur vrátane DPH). Na financovanie chcú využiť aj prostriedky Európskej únie, vyplýva z verejnej súťaže vyhlásenej Prešovským krajom spoločne pre štyri kraje.

Zákazka je rozdelená na sedemnásť častí pre jednotlivé úseky ciest. Uchádzači môžu predkladať ponuky do 13. februára, pričom platiť musia minimálne do 30. júna tohto roka. Verejné obstarávanie zabezpečuje spoločnosť EkoAuris PLUS, s. r. o., z Prešova.

Prešovský kraj – obnova piatich úsekov za šestnáť miliónov eur

V Prešovskom kraji bude v rámci súťaže zmodernizovaných päť úsekov ciest druhej triedy – II/534 Poprad – Starý Smokovec, druhá etapa (odhadovaná hodnota 3,33 mil. eur bez DPH), II/545 Kapušany a Kapušany – Raslavice (4,74 mil. eur), II/545 Jánovce – Kľušov (1,79 mil. eur), II/546 Prešov – Klenov (3,19 mil. eur) a II/575 Malá Poľana – Medzilaborce (3,36 mil. eur). Trvanie zákazky na prvých štyroch úsekoch je osem mesiacov, na piatom deväť mesiacov.

Ilustračné foto: Správa ciest Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Košický kraj – tri úseky za jedenásť miliónov eur

V Košickom kraji je plánovaná modernizácia troch úsekov ciest – II/547 hranica okresu Košice okolie – Spišské Vlachy (5,52 mil. eur bez DPH), II/555 Michalovce – Veľké Kapušany – Kráľovský Chlmec (3,37 mil. eur) a II/582 Michalovce – Sobrance (2,08 mil. eur). Práce na prvých dvoch úsekoch sú plánované na dvadsaťštyri mesiacov, na treťom na dvadsať mesiacov.

Trenčiansky kraj – štyri úseky za šestnásť miliónov eur

V Trenčianskom kraji budú obnovené štyri úseky ciest – II/516 Trenčianska Teplá – Dežerice (4,16 mil. eur bez DPH), II/517 Považská Bystrica, most Orlové – Domaniža (4,49 mil. eur), II/579 Hradište – Partizánske (4,35 mil. eur) a II/581 Nové Mesto nad Váhom – Myjava (2,86 mil. eur). Modernizácia všetkých štyroch úsekov má trvať deväť mesiacov.

Ilustračné foto: SITA.

Trnavský kraj – päť úsekov za trinásť miliónov eur

V Trnavskom kraji je v pláne modernizácia piatich úsekov ciest – II/499 a Krajinský most v Piešťanoch (1,66 mil. eur bez DPH), II/502 Dolné Orešany (3,99 mil. eur), II/572 Lehnice (2,06 mil. eur), II/573 Šoporňa – Dlhá nad Váhom (2,78 mil. eur) a II/581 Podbranč – Myjava (2,51 mil. eur). Práce v Piešťanoch by mali trvať päť mesiacov, v Dolných Orešanoch šesť mesiacov, v Lehniciach štyri mesiace a na posledných dvoch úsekoch šesť mesiacov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies