Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Nástupištia na náhradnej autobusovej stanici v Bratislave. Foto: SITA/Braňo Bibel.
15. augusta 2018 18:48 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Cestujúci v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji budú od 19. augusta cestovať po novom

Bratislavská integrovaná doprava zavádza nové cestovné poriadky prímestských autobusov. 

Cestujúci v Integrovanom dopravnom systéme v Bratislavskom kraji (IDS BK) budú od 19. augusta cestovať po novom. Na tlačovej konferencii v stredu o tom novinárov informovala generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Zuzana Horčíková s tým, že v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom (BSK) a s dopravcom Slovak Lines, a. s., zavádzajú nové cestovné poriadky prímestských autobusov.

Zmena cestovných poriadkov prinesie cestujúcim viac spojov, rýchlejšie cestovanie s prestupom na vlaky, pravidelné odchody autobusov a večerné spoje až do 23:00. “Aby sme zabezpečili obyvateľom kraja dochádzajúcim do Bratislavy rýchlu, pravidelnú a kapacitne dostačujúcu verejnú dopravu, navýšili sme v spolupráci s partnermi počet vlakov o 56 a zvyšujeme aj počet prímestských spojov o desať percent,“ uviedla Horčíková.

Generálna riaditeľka BID Zuzana Horčíková (v strede), predseda BSK Juraj Droba (vpravo) a primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal na Náhradnej autobusovej stanici Nivy v Bratislave. Foto: SITA/Braňo Bibel.

Aby ľudia nemuseli stáť v kolónach pre práce a opravy 

Podľa predsedu BSK Juraja Drobu cestovaním po novom pripravili pre obyvateľov kraja ponuku, aby nemuseli stáť v kolónach pre výstavbu diaľnice D4 a rýchlsotnej cesty R7, pre opravy v hlavnom meste aj mimo neho. “Navýšenie počtu spojov prímestských autobusov bude zároveň nadväzovať na regionálne vlaky zo smerov Malacky, Senec, Pezinok a Dunajská Lužná,“ povedal Droba.

Informácie o zmene cestovných poriadkov

Pre cestujúcich sú tiež pripravené informačné letáky a plagáty, ktoré budú k dispozícii na miestnych a mestských úradoch, vo vozidlách a v predajniach Slovak Lines, ako aj u ostatných dopravcov. Informáciu o zmene cestovných poriadkov sa ľudia dozvedia aj z internetovej stránky Slovak Lines a IDS BK.

Generálny riaditeľ Slovak Lines Peter Sádovský. Foto: SITA/Braňo Bibel.
Slovak Lines zabezpečuje prímestskú autobusovú dopravu v BSK. Foto: SITA/Braňo Bibel.

Integrovaná doprava posilní infocentrum

Posilnené bude tiež Infocentrum IDS BK, kde na čísle 0948 102 102 a e-mailovej adrese info@bid.sk získajú cestujúci všetky potrebné informácie, ako aj odporúčania, ako cestovať po novom lepšie. K dispozícii bude aj Kontaktné centrum Slovak Lines na čísle 18 211 a e-mailovej adrese info@slovaklines.sk.

Šofér a dopravný terminál v interiéri autobusu Slovak Lines. Foto: SITA/Braňo Bibel.
Informačné letáky k zmenám cestovných poriadkov. Foto: SITA/Braňo Bibel.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame