Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Cestu prvej triedy Turčianske Teplice – Príbovce obnovia

Ilustračné foto: Pixabay.com

Slovenská správa ciest predpokladá, že rekonštrukcia cesty I/65 Turčianske Teplice – Príbovce na úseku v dĺžke 15,5 kilometra môže stáť predbežne 30,6 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Súčasná cemento-betónová vozovka bude nahradená živičnou konštrukciou. Obnova cesty by mala trvať dvadsať mesiacov a na jej financovanie môžu prispieť aj peniaze Európskej únie. 

Cestu prvej triedy I/65 Turčianske Teplice – Príbovce čaká rekonštrukcia. Slovenská správa ciest (SSC) predpokladá, že odstránenie havarijného stavu na úseku cesty v dĺžke 15,5 kilometra môže stáť predbežne 30,6 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty, resp. 36,7 mil. eur vrátane dane.

Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, súčasná cemento-betónová vozovka bude nahradená živičnou konštrukciou. „Hlavnou stavebnou činnosťou je rozdrvenie betónových dosiek a ich maximálne využitie pri vybudovaní novej vozovky,“ oznámili cestári. Rekonštrukcia cesty je plánovaná na 608 dní, teda dvadsať mesiacov. Projekt by mal byť spolufinancovaný z peňazí Európskej únie cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020.

Lehota na predkladanie ponúk je 3. októbra, otvárať sa budú v ten istý deň v regionálnej pobočke Slovenskej správy ciest v Žiline. Uchádzači majú napríklad preukázať, že za posledné tri hospodárske roky, teda 2013 až 2015, dosiahli celkový obrat 60 mil. eur a majú prísľub banky o úvere v objeme päťstotisíc eur.

Slovenská správa ciest je samostatná rozpočtová organizácia zriadená ministerstvom dopravy k 1. januáru 1996. Spravuje cesty I. triedy a vykonáva pre ne investičnú činnosť. Generálne riaditeľstvo SSC je v Bratislave, štyri regionálne organizačné zložky majú zastúpenie v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach. Investičná výstavba a správa ciest (IVSC) Bratislava má na starosti cesty I. triedy v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, IVSC Žilina v Žilinskom a Trenčianskom kraji, IVSC Banská Bystrica v Banskobystrickom kraji a IVSC Košice v Košickom a Prešovskom kraji.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 13. septembra 2016Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...