Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: pixabay.com.
13. septembra 2016 14:39 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Cestu prvej triedy Turčianske Teplice – Príbovce obnovia

Slovenská správa ciest predpokladá, že rekonštrukcia cesty I/65 Turčianske Teplice – Príbovce na úseku v dĺžke 15,5 kilometra môže stáť predbežne 30,6 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Súčasná cemento-betónová vozovka bude nahradená živičnou konštrukciou. Obnova cesty by mala trvať dvadsať mesiacov a na jej financovanie môžu prispieť aj peniaze Európskej únie. 

Cestu prvej triedy I/65 Turčianske Teplice – Príbovce čaká rekonštrukcia. Slovenská správa ciest (SSC) predpokladá, že odstránenie havarijného stavu na úseku cesty v dĺžke 15,5 kilometra môže stáť predbežne 30,6 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty, resp. 36,7 mil. eur vrátane dane.

Ako vyplýva z vyhlásenej verejnej súťaže, súčasná cemento-betónová vozovka bude nahradená živičnou konštrukciou. „Hlavnou stavebnou činnosťou je rozdrvenie betónových dosiek a ich maximálne využitie pri vybudovaní novej vozovky,“ oznámili cestári. Rekonštrukcia cesty je plánovaná na 608 dní, teda dvadsať mesiacov. Projekt by mal byť spolufinancovaný z peňazí Európskej únie cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020.

Lehota na predkladanie ponúk je 3. októbra, otvárať sa budú v ten istý deň v regionálnej pobočke Slovenskej správy ciest v Žiline. Uchádzači majú napríklad preukázať, že za posledné tri hospodárske roky, teda 2013 až 2015, dosiahli celkový obrat 60 mil. eur a majú prísľub banky o úvere v objeme päťstotisíc eur.

Slovenská správa ciest je samostatná rozpočtová organizácia zriadená ministerstvom dopravy k 1. januáru 1996. Spravuje cesty I. triedy a vykonáva pre ne investičnú činnosť. Generálne riaditeľstvo SSC je v Bratislave, štyri regionálne organizačné zložky majú zastúpenie v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach. Investičná výstavba a správa ciest (IVSC) Bratislava má na starosti cesty I. triedy v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, IVSC Žilina v Žilinskom a Trenčianskom kraji, IVSC Banská Bystrica v Banskobystrickom kraji a IVSC Košice v Košickom a Prešovskom kraji.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies