Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Cestári zmodernizujú mosty v Banskobystrickom kraji

Počas rekonštrukčných prác bude doprava presmerovaná do jedného jazdného pruhu a regulovaná svetelnou signalizáciou. Ilustračné foto: pixabay.com.

Ide o sedem mostov na úsekoch ciest I/66, I/72 a I/51 v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Predpokladaná cena prác plánovaných na jeden rok dosahuje 2,19 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. 

Slovenská správa ciest (SSC) pripravuje druhú fázu modernizácie a rekonštrukcie mostov na cestách I. triedy. Ide o sedem mostov na úsekoch ciest I/66, I/72 a I/51 v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Cestári už vyhlásili výzvu na predkladanie ponúk. Predpokladaná cena prác plánovaných na jeden rok dosahuje 2,19 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty, resp. 2,62 mil. eur vrátane dane.

Projekt modernizácie a rekonštrukcie mostov by mal byť financovaný z peňazí Európskej únie a zo štátneho rozpočtu cez Operačný program Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020. Záujemcovia môžu predkladať ponuky do 27. septembra, viazané musia byť minimálne do 30. júna 2017. Súťažné podklady a vysvetlenie podmienok účasti môžu získať v regionálnej pobočke SSC Investičná výstavba a správa ciest Banská Bystrica.

Slovenská správa ciest je samostatná rozpočtová organizácia zriadená ministerstvom dopravy k 1. januáru 1996. Spravuje cesty I. triedy a vykonáva pre ne investičnú činnosť. Generálne riaditeľstvo SSC je v Bratislave, štyri regionálne organizačné zložky majú zastúpenie v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach. Investičná výstavba a správa ciest (IVSC) Bratislava má na starosti cesty I. triedy v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji, IVSC Žilina v Žilinskom a Trenčianskom kraji, IVSC Banská Bystrica v Banskobystrickom kraji a IVSC Košice v Košickom a Prešovskom kraji.

 

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 29. augusta 2016Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...