Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Útvar hodnoty za peniaze hodnotil štúdiu pre modernizáciu ciest v Prešovskom kraji. Ilustračné foto: SITA.
23. augusta 2016 16:22 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Cestári vybrali dodávateľov štúdií realizovateľnosti

Vypracovanie troch štúdií realizovateľnosti pre stavby na cestách na východe Slovenska bude stáť 1,45 mil. eur vrátane dane z pridanej hodnoty. Slovenská správa ciest uzavrela zmluvy na štúdie so spoločnosťou Dopravoprojekt pre cesty I/68 Mníšek nad Popradom – Prešov a I/79 Vranov nad Topľou – štátna hranica SR s Ukrajinou a s Amberg Engineering Slovakia pre cesty I/18 Lipníky – Michalovce a I/74 Strážske – Ubľa – hranica s Ukrajinou.

Slovenská správa ciest (SSC) vybrala dodávateľov na vypracovanie štúdií realizovateľnosti pre práce na cestách prvej triedy na východe Slovenska. Súhrnná cena za tieto služby na základe troch uzavretých zmlúv, dvoch so spoločnosťou Dopravoprojekt, a. s. a jednej so spoločnosťou Amberg Engineering Slovakia, s. r. o. (Amberg) dosahuje 1,21 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty, resp. 1,45 mil. eur vrátane dane. Vyplýva to z výsledku verejných súťaží vyhlásených vlani v auguste, októbri a decembri.

Cestári zadali Dopravoprojektu zákazku na štúdiu realizovateľnosti pre stavbu na ceste I/68 Mníšek nad Popradom – Prešov za 328,66 tis. eur bez dane (394,39 tis. eur s daňou). Predpokladaná cena predstavovala 340 tis. eur bez dane. Tá istá spoločnosť vypracuje aj štúdiu realizovateľnosti pre stavbu na ceste I/79 Vranov nad Topľou – štátna hranica SR s Ukrajinou za 417,54 tis. eur bez dane (501,04 tis. eur s daňou). Pôvodné odhadované náklady boli 430 tis. eur bez dane.

Zákazku na štúdiu realizovateľnosti pre stavbu na cestách I/18 Lipníky – Michalovce a I/74 Strážske – Ubľa – hranica s Ukrajinou získal Amberg za 464,6 tis. eur bez dane (557,52 tis. eur s daňou). Predpokladaná hodnota bola 500 tis. eur bez dane.

Dodávatelia majú na prípravu štúdií realizovateľnosti šesť mesiacov. Cieľom je navrhnúť technicky, ekonomicky a environmentálne najvhodnejšie riešenie trás uvedených ciest, vyhodnotiť už navrhnuté trasy, prípadne doplniť a zhodnotiť varianty. Vo všetkých troch súťažiach predložili ponuku po dvaja uchádzači. V prípade štúdií pre cesty I/68 a I/79 aj skupina HBH Projekt, spol. s r. o., Brno a Alfa 04, a. s. (402,3 tis. eur, resp. 512,18 tis. eur vrátane dane) a pre cesty I/18 a I/74 Dopravoprojekt (582,03 tis. eur s daňou).

Cestári si navyše objednali od spoločnosti Amberg aj štúdiu realizovateľnosti pre stavbu na ceste I/72 Brezno – Rimavská Sobota na strednom Slovensku. Zmluvná cena predstavuje 284 tis. eur bez dane (340,8 tis. eur s daňou), predpokladaná cena bola 300,6 tis. eur bez dane.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies