Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA/Radoslav Maťaš.
5. decembra 2017 16:18 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Cestári upozorňujú na záveje pod Tatrami

Vodiči by mali rešpektovať poveternostné podmienky a jazdiť primerane. 

POPRAD 5. decembra (SITA) – Cestári upozorňujú na záveje, ktoré sa miestami vytvárajú na cestách pod Tatrami. „Týka sa to hlavne na cesty II/534 Poprad – Starý Smokovec pri diaľničnom nadjazde, ďalej južne od Popradu na Visovej, čiže na ceste medzi Popradom a obcou Spišské Bystré, a rovnako aj na ceste medzi Popradom a Hranovnicou,“ konkretizoval pre agentúru SITA riaditeľ Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja pre oblasť Poprad Marián Barilla.

Problémom je aj neprimeraná jazda

Pre záveje už dnes ráno skončili mimo vozovky asi tri autá. Problémom je podľa Barillu aj neprimeraná jazda. „Vodiči jazdia niekedy rýchlo aj v takýchto podmienkach a potom to v zákrutách nezvládnu a skončia mimo cesty. Opatrnosť a vzájomná ohľaduplnosť je na prvom mieste. Vyzývam všetkých účastníkov cestnej premávky, aby svoju jazdu v zimných podmienkach prispôsobili stavu a povahe vozovky, poveternostným podmienkam a svojim schopnostiam,“ uviedol.

Ilustračné foto: SITA/Peter Rusko.Ilustračné foto: SITA/Peter Rusko.

Situácia na iných úsekoch je podobná ako v pondelok

Na ostatných úsekoch ciest v okresoch Poprad, Kežmarok a Levoča je situácia rovnaká ako v pondelok, teda cesty sú zjazdné a mokré. „Tam, kde môžeme, sypeme soľ, na cestách, kde sypeme inertný materiál, je ujazdený sneh v hrúbke dva až tri centimetre,“ doplnil riaditeľ správy ciest pre popradskú oblasť.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame