Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA.
15. novembra 2017 18:47 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Cesta cez Kremnické Bane je po oprave opäť sprístupnená motoristom

Táto významná komunikácia, spájajúca Martin s Kremnicou a Žiarom nad Hronom, bola poškodená v dôsledku intenzívnych dažďov rozsiahlymi zosuvmi.

BRATISLAVA 15. novembra (SITA) – Cesta cez Kremnické Bane je po oprave od stredy opäť sprístupnená motoristom. Táto významná komunikácia, spájajúca Martin s Kremnicou a Žiarom nad Hronom, bola poškodená v dôsledku intenzívnych dažďov rozsiahlymi zosuvmi.

Ako informovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR, po roku od začatia rekonštrukcie cesty prvej triedy I/65 môžu vodiči využívať celkom tri a pol kilometra novej, bezpečnejšej a kvalitnejšej komunikácie.

Tretí pruh pribudne v budúcom roku

„Robili sme všetko, čo bolo v našich silách, aby bola cesta pre verejnosť dokončená čo najskôr. Autá sa na Kremnické Bane vracajú v termíne, ako bolo dohodnuté, aj keď ešte bude prebiehať dostavba tretieho pruhu, ktorý v budúcom roku ešte zvýši bezpečnosť na tejto ceste,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy a výstavby Viktor Stromček.

Práce budú bez obmedzenia premávky

V rámci rekonštrukcie zosuvu sa opravil aj nadväzujúci zhruba dva kilometre dlhý úsek cesty a vodiči tak podľa ministerstva prejdú po zhruba tri a pol kilometri kvalitnej cesty v dvoch jazdných pruhoch, vrátane potrebných bezpečnostných zariadení.

„Modernizácia na ceste I/65 na úseku pri Kremnických Baniach bude pokračovať. Tretí stúpací pruh pre pomalé vozidlá, ktorý bude hotový v lete budúceho roku, ešte zvýši bezpečnosť aj plynulosť dopravy,“ priblížila rezortná hovorkyňa Karolína Ducká. Tieto práce, ako aj sanácia zosuvu, vybudovanie chodníkov a verejného osvetlenia, sa budú robiť bez obmedzenia premávky a nebudú brániť užívaniu cesty.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame