Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: SITA.
15. novembra 2017 18:47 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Cesta cez Kremnické Bane je po oprave opäť sprístupnená motoristom

Táto významná komunikácia, spájajúca Martin s Kremnicou a Žiarom nad Hronom, bola poškodená v dôsledku intenzívnych dažďov rozsiahlymi zosuvmi.

BRATISLAVA 15. novembra (SITA) – Cesta cez Kremnické Bane je po oprave od stredy opäť sprístupnená motoristom. Táto významná komunikácia, spájajúca Martin s Kremnicou a Žiarom nad Hronom, bola poškodená v dôsledku intenzívnych dažďov rozsiahlymi zosuvmi.

Ako informovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR, po roku od začatia rekonštrukcie cesty prvej triedy I/65 môžu vodiči využívať celkom tri a pol kilometra novej, bezpečnejšej a kvalitnejšej komunikácie.

Tretí pruh pribudne v budúcom roku

„Robili sme všetko, čo bolo v našich silách, aby bola cesta pre verejnosť dokončená čo najskôr. Autá sa na Kremnické Bane vracajú v termíne, ako bolo dohodnuté, aj keď ešte bude prebiehať dostavba tretieho pruhu, ktorý v budúcom roku ešte zvýši bezpečnosť na tejto ceste,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy a výstavby Viktor Stromček.

Práce budú bez obmedzenia premávky

V rámci rekonštrukcie zosuvu sa opravil aj nadväzujúci zhruba dva kilometre dlhý úsek cesty a vodiči tak podľa ministerstva prejdú po zhruba tri a pol kilometri kvalitnej cesty v dvoch jazdných pruhoch, vrátane potrebných bezpečnostných zariadení.

„Modernizácia na ceste I/65 na úseku pri Kremnických Baniach bude pokračovať. Tretí stúpací pruh pre pomalé vozidlá, ktorý bude hotový v lete budúceho roku, ešte zvýši bezpečnosť aj plynulosť dopravy,“ priblížila rezortná hovorkyňa Karolína Ducká. Tieto práce, ako aj sanácia zosuvu, vybudovanie chodníkov a verejného osvetlenia, sa budú robiť bez obmedzenia premávky a nebudú brániť užívaniu cesty.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies