Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
České arolínie na trase z Prahy cez Bratislavu do Košíc a naspäť zabezpečujú osem letov týždenne. Foto: Letisko Bratislava
11. decembra 2016 13:27 Letectvo od Nasa DopravaSITA

České aerolínie previezli z Bratislavy za tri roky stotisíc ľudí

Český letecký dopravca na trase z Prahy cez Bratislavu do Košíc a naspäť zabezpečuje osem letov týždenne. Pravidelnú linku obnovil po dvojročnej odmlke pred troma rokmi – 11. decembra 2013. 

Pravidelné letecké spojenie Českých aerolínií (ČSA) z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave do Prahy alebo Košíc a späť využilo za tri roky od obnovenia linky vyše stotisíc cestujúcich. Český letecký dopravca na trase z Prahy cez Bratislavu do Košíc a naspäť zabezpečuje osem letov týždenne.

Pravidelnú linku obnovil po dvojročnej odmlke 11. decembra 2013. ČSA sa tak vrátili na najstaršiu československú leteckú trasu Praha – Bratislava – Košice, ktorou spojili najväčšie mestá vtedajšieho Československa ešte 12. mája 1924.

Počet pasažierov v tomto roku vzrástol skoro o pätinu

Tri roky obnovenej prevádzky letov z Bratislavy hodnotí spoločnosť ako úspešné. „Za tri roky prevádzky pravidelných liniek medzi Prahou, Bratislavou a Košicami využilo lety Českých aerolínií viac ako 102 tisíc cestujúcich. Tento rok sme zaznamenali nárast prepravených pasažierov o 18 % v porovnaní s rovnakým obdobím vlani, čo je dôkazom čoraz väčšej obľúbenosti spojov, vďaka ktorým sa do cieľovej destinácie dostanete už za jednu hodinu,“ povedal obchodný riaditeľ ČSA Ján Tóth.

Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Ivan Trhlík informoval, že spojiť Prahu a Bratislavu, a vďaka letom do Košíc zároveň aj dve najväčšie slovenské mestá, patrilo od začiatku medzi priority na letisku. „Podarilo sa to za krátky čas. Navyše, vďaka prestupným spojeniam v Prahe majú cestujúci na výber množstvo ďalších cieľových destinácií,“ poznamenal Trhlík.

ČSA zabezpečujú lety na trase Praha – Bratislava – Košice lietadlami typu ATR 42 alebo ATR 72 s kapacitou 40, resp. 70 miest na sedenie. Prevádzkujú dva lety každý pondelok, stredu a piatok a po jednom lete v utorok a vo štvrtok. Let medzi Prahou a Bratislavou trvá 60 minút, medzi Košicami a Bratislavou 50 minút.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...