Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: ndsas.sk.
11. septembra 2018 11:50 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Ceny diaľničných známok zostanú aj v budúcom roku nezmenené

Ročnú diaľničnú známku si tak budú môcť motoristi zakúpiť za 50 eur, mesačnú za 14 eur a desaťdňovú za 10 eur.

Diaľničné známky na Slovensku v budúcom roku nezdražejú. Ministerstvo dopravy sa rozhodlo ponechať ceny diaľničných známok na súčasnej úrovni. Ročnú diaľničnú známku si tak budú môcť motoristi zakúpiť za 50 eur, mesačnú (tridsaťdňovú) za 14 eur a desaťdňovú za 10 eur.

Ročná diaľničná známka pre budúcu rok bude platiť od 1. januára 2019 do 31. januára 2020. Takisto sa nebude meniť ani časová platnosť diaľničných známok.

Motivácia pre využívanie diaľnic

„Ceny za diaľničné známky ponechávame na rovnakej úrovni aj preto, aby sme motivovali vodičov, nech uprednostňujú diaľnice a rýchlostné cesty. Tieto umožňujú pohodlnejšie, rýchlejšie a bezpečnejšie spojenie. Poplatky za používanie diaľnic investujeme do rozvoja cestnej infraštruktúry, “ povedal minister dopravy Arpád Érsek.

Minister dopravy a výstavby Arpád Érsek. Foto: SITA/Branislav Bibel.
Cena ročnej známky sa nezmenila od roku 2011

Slovensko má už od roku 2011 nezmenenú cenu za ročnú diaľničnú známku, ktorá je v regióne najnižšia. Vodiči môžu v súčasnosti využívať približne 790 kilometrov diaľnic, rýchlostných ciest a vymedzených úsekov ciest 1. triedy, ktoré spravuje Národná diaľničná spoločnosť. Predaj diaľničných známok má rastový trend. Do konca augusta tohto roka sa na elektronických diaľničných známkach vybralo vyše 66 miliónov eur.

Ilustračné foto: pixabay.com.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame