Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilutračné foto: SITA/Radoslav Maťaš.
4. septembra 2016 11:41 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Cena za dokumentácie a dozor pre rozšírenie D1 vzrástla

Dokumentácie na stavebné povolenie a ponuku, oznámenie o zmene navrhovanej činnosti a autorský dozor pre rozšírenie diaľnice D1 Bratislava – Senec na šesť pruhov stoja 4,92 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Pôvodná zmluvná cena za poskytovanie uvedených služieb od augusta 2014 do konca roka 2022 bola 3,48 mil. eur bez dane.

Cena za dokumentácie na stavebné povolenie a ponuku, oznámenie o zmene navrhovanej činnosti a autorský dozor pre rozšírenie diaľnice D1 Bratislava – Senec na šesť pruhov sa zvýšila na 4,92 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (5,9 mil. eur vrátane dane). Pôvodná zmluvná cena za poskytovanie uvedených služieb od augusta 2014 do konca roka 2022 bola 3,48 mil. eur bez dane (4,18 mil. eur s daňou). Vyplýva to z oznámenia Národnej diaľničnej spoločnosti, a. s. (NDS) o úprave zákazky počas jej trvania.

Dôvodom úpravy ceny na základe uzatvorenia dodatku č. 2 k zmluve s dodávateľom sú podľa NDS zmeny ceny vzhľadom na skutočne realizované práce, či zmena termínu odovzdania dokumentácie na stavebné povolenie. Tento termín sa zmenil z dôvodu komplikácií pri odsúhlasovaní a získavaní stanoviska pre určenie dopravného značenia a dopravného zariadenia s Prezídiom Policajného zboru.

Ďalšími dôvodmi je zmena termínu odovzdania častí zákazky pre komplikácie na katastrálnom úrade okresných úradov Senec a Bratislava a komplikácie pri rokovaniach a odsúhlasovaniach návrhu technického riešenia objektov v správe spoločnosti Slovnaft. Tieto zmeny majú za následok najmä tretie strany, ktorých konanie nie je možné zo strany zhotoviteľa a objednávateľa ovplyvniť.

NDS pridelila zákazku v auguste 2014 skupine dodávateľov v zložení Amberg Engineering Slovakia, s. r. o. (vedúci člen), Alfa 04, a. s., Valbek, s. r. o. a Geoconsult, spol. s r. o. za pôvodnú zmluvnú cenu 3,48 mil. eur bez dane. Všetky tieto firmy majú sídlo v Bratislave. Podiel subdodávok by mal dosiahnuť 21,35 %. Skupina dodávateľov získala zákazku vo verejnej súťaži spomedzi ponúk troch uchádzačov, predpokladaná cena predstavovala 4 mil. eur bez dane.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies