Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Celkové tržby prepravcu easyJet klesli o 2,6 %

Lietadlo nízkonákladovej leteckej spoločnosti easyJet. Ilustračné foto: Pixabay.com

Za apríl až jún, čiže za svoj tretí účtovný kvartál, letecká firma vykázala celkové tržby v sume 1,196 mld. britských libier.

Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet vo svojom účtovnom treťom kvartáli, ktorý sa skončil v závere júna, evidovala pokles celkových tržieb o 2,6 % na 1,196 mld. britských libier (GBP). Celkové tržby na jedno sedadlo sa v stálych výmenných kurzoch znížili o 8,3 % na 54,54 GBP. Spoločnosť o tom informovala vo štvrtok na svojej internetovej stránke.

„Súčasná volatilita výmenného kurzu, ktorá je výsledkom rozhodnutia o odchode Veľkej Británie z Európskej únie a tiež nedávne udalosti v Turecku a Nice naďalej nepriaznivo ovplyvňujú dôveru spotrebiteľov,“ uviedla Carolyn McCallová, generálna riaditeľka firmy easyJet. Počas tretieho štvrťroka výkon firmy ovplyvnili aj teroristický útok v Bruseli, havária lietadla Egyptair, štrajky leteckých dispečerov a nepriaznivé počasie.

„Napriek tomu easyJet v treťom kvartáli prepravil viac pasažierov a dosiahol vyššiu obsadenosť lietadiel,“ konštatovala McCallová. Počet cestujúcich, ktorých easyJet prepravil v treťom štvrťroku stúpol o 5,8 % na 20,2 milióna. Rast počtu pasažierov bol výsledkom zvýšenia prepravnej kapacity firmy o 5,5 % a zväčšenie obsadenosti o 0,3 percentuálneho bodu na 92 %.

(1 EUR = 0,83605 GBP)

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 21. júla 2016Zdroj SITA
K téme

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...