Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Európska únia schválila prevzatie časti zbankrotovaného leteckého prepravcu Air Berlin najväčšou nemeckou leteckou spoločnosťou Lufthansa. Foto: SITA/AP.
29. októbra 2017 15:48 Nezaradené od Nasa DopravaSITA

Časť majetku zbankrotovanej firmy Air Berlin kupuje easyJet

Britský letecký prepravca by mal od skrachovaných aerolínií prevziať dvadsaťpäť Airbusov A320.

BERLÍN 29. októbra (SITA, AP) – Britská nízkonákladová letecká spoločnosť easyJet oznámila, že dosiahla dohodu o kúpe časti zbankrotovanej firmy Air Berlin v rámci transakcie v hodnote 40 mil. eur. EasyJet v sobotu vo vyhlásení uviedol, že kúpi „určitý majetok pre podnikanie v leteckej preprave na letisku Berlin-Tegel.“ Nemecká tlačová agentúra DPA informovala, že britský letecký prepravca prevezme 25 Airbusov A320.

Aerolinky ukončili činnosť letom z Mníchova do Berlína

Air Berlin, ktorý bol druhou najväčšou nemeckou leteckou spoločnosťou, ukončil činnosť po 38 rokoch v piatok večer letom z Mníchova do Berlína. Najväčšia nemecká letecká firma Lufthansa plánuje prevziať viac ako polovicu flotily Air Berlin, ale akvizíciu ešte musí schváliť protimonopolný úrad.

Air Berlin mal približne osemtisíc zamestnancov. Očakáva sa, že Lufthansa z nich prevezme do tritisíc.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame