Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Ilustračné foto: Pixabay.com.
24. marca 2017 16:08 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Bundestag schválil spoplatnenie nemeckých diaľníc pre osobné autá

Výška mýta bude zohľadňovať to, ako jednotlivé automobily znečisťujú životné prostredie.

Dolná komora nemeckého parlamentu Bundestag schválila zákon o spoplatnení diaľníc pre osobné vozidlá. Výška mýta bude zohľadňovať to, ako jednotlivé automobily znečisťujú životné prostredie. Zákon, ktorý nemeckí poslanci schválili v piatok, zavádza aj krátkodobé poplatky za využívanie diaľníc zahraničnými motoristami.

Odvodzovanie výšky mýta od toho, ako vozidlá znečisťujú životné prostredie, je kompromisným návrhom, ktorý nemecké ministerstvo dopravy predložilo v decembri. Chystaný nemecký zákon o spoplatnení diaľnic totiž bol dlhodobo terčom kritiky ostatných európskych krajín a inštitúcií Európskej únie. Návrh, aby si majitelia vozidiel registrovaných v Nemecku mohli mýto odrátať z dane, totiž považovali za diskriminačný voči motoristom z iných štátov. Hlasovať o zákone ešte bude horná komora nemeckého parlamentu Spolková rada.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies