Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bundestag schválil spoplatnenie nemeckých diaľníc pre osobné autá

Do nadobudnutia účinnosti Cestného balíka v roku 2019 bude medzinárodná doprava v Európskej únii upravovaná platnou legislatívou a nebude sa na ňu vzťahovať aktuálne diskutovaná smernica o vysielaní pracovníkov. Ilustračné foto: Pixabay.com.

Výška mýta bude zohľadňovať to, ako jednotlivé automobily znečisťujú životné prostredie.

Dolná komora nemeckého parlamentu Bundestag schválila zákon o spoplatnení diaľníc pre osobné vozidlá. Výška mýta bude zohľadňovať to, ako jednotlivé automobily znečisťujú životné prostredie. Zákon, ktorý nemeckí poslanci schválili v piatok, zavádza aj krátkodobé poplatky za využívanie diaľníc zahraničnými motoristami.

Odvodzovanie výšky mýta od toho, ako vozidlá znečisťujú životné prostredie, je kompromisným návrhom, ktorý nemecké ministerstvo dopravy predložilo v decembri. Chystaný nemecký zákon o spoplatnení diaľnic totiž bol dlhodobo terčom kritiky ostatných európskych krajín a inštitúcií Európskej únie. Návrh, aby si majitelia vozidiel registrovaných v Nemecku mohli mýto odrátať z dane, totiž považovali za diskriminačný voči motoristom z iných štátov. Hlasovať o zákone ešte bude horná komora nemeckého parlamentu Spolková rada.

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 24. marca 2017Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...