Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Cyklotrasa.jpg
Foto: Pixabay.com
3. apríla 2019 9:12 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Brezno chce vybudovať ucelenú sieť cyklotrás

Okrem schválenej cyklotrasy z Brezna do Valaskej pripravuje samospráva cyklotrasu z Brezna do Mýta pod Ďumbierom a ďalších šesť kilometrov cyklotrás

Strategické budovanie ucelenej siete cyklotrás si kladie za cieľ samospráva mesta Brezno. V tejto oblasti ekologických dopravných riešení a v podpore turizmu môžu metropolu Horehronia výrazne posunúť prostriedky z externých zdrojov.

Mesto plánuje podporiť nemotorovú dopravu v regióne aj projektom Cyklotrasa Brezno – Valaská. Ten nedávno prešiel schvaľovacím procesom riadiaceho orgánu.

Takmer deväťkilometrový úsek povedie zo železničnej stanice v Brezne smerom do centra mesta. Rovnako aj na západ k hlavnému hospodárskemu uzlu Horehronia Železiarňam Podbrezová.

Aktivitami projektu sa jednoznačne zvýši bezpečnosť cyklistov v rámci verejnej dopravy, prispeje sa k ochrane životného prostredia a k akceptácii cyklistickej dopravy ako plnohodnotného druhu prepravy do práce,“ uviedol primátor Brezna Tomáš Abel.

Pripravujú ďalšie projekty

Vo fáze prípravy projektovej dokumentácie je zároveň ďalší projekt Cyklotrasa Brezno – Mýto pod Ďumbierom.

Brezno sa tento rok uchádza aj o ďalšie finančné prostriedky na realizáciu viac ako šiestich kilometrov cyklotrás spájajúcich centrum mesta so sídliskom Mazorníkovo, priemyselnou zónou bývalej Mostárne a podbrezovskými železiarňami.

Vo finále by tak mala vzniknúť ucelená cyklistická infraštruktúra zaujímavá nielen pre zamestnancov jednotlivých podnikov, ale aj návštevníkov Brezna.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame