Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
SITA/Ján Slovák
25. júla 2016 15:07 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Z Bratislavy bude možné letieť častejšie do Dubaja

Letecká spoločnosť flydubai od 31. októbra zvýši frekvenciu letov na pravidelnej linke z Bratislavy do Dubaja v Spojených arabských emirátoch zo súčasných troch na štyri týždenne. K spojeniam v utorok, piatok a sobotu pridá aj let v pondelok. Aerolínie pre záujem cestujúcich o túto linku zavedú v zimnom letovom poriadku aj prestupné lety z Dubaja do thajského Bangkoku. 

Z Bratislavy sa bude dať letieť častejšie do Dubaja v Spojených arabských emirátoch. Letecká spoločnosť flydubai od 31. októbra zvýši frekvenciu letov na pravidelnej linke z Bratislavy do Dubaja zo súčasných troch na štyri týždenne. K spojeniam v utorok, piatok a sobotu pridá aj let v pondelok, informovalo v pondelok Letisko M. R. Štefánika v Bratislave.

„O zvýšení frekvencií na štyrikrát týždenne sme s leteckou spoločnosťou flydubai rokovali od začiatku spustenia leteckého spojenia z Bratislavy do Dubaja v decembri 2014,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva bratislavského letiska Ivan Trhlík. „Vďaka záujmu cestujúcich o túto ázijskú linku letecká spoločnosť pridáva frekvenciu a navyše rozširuje možnosť prestupných letov aj o Thajsko,“ dodal.

Aerolínie flydubai zavedú prestupné lety z Dubaja do thajského Bangkoku začiatkom zimného letového poriadku. „Bangkok je veľmi populárna destinácia a spustenie letov do nej odráža silu našej leteckej siete a celkovej ponuky. Spustenie letov do tejto destinácie je pre nás významným míľnikom, keďže cestujúcim z Dubaja a z Bangkoku, či už idú za obchodom alebo zábavou, ponúkame väčší výber a flexibilitu v rámci našej siete,“ informoval generálny riaditeľ flydubai Ghaith Al Ghaith.

Cestujúci s prestupom v Dubaji môžu využiť lety aj na Srí Lanku, do Ománu a do desiatok ďalších destinácií. „Od svojho založenia vybudovala spoločnosť flydubai leteckú sieť, ktorá zahŕňa vyše 85 destinácií. S uvedením novej linky do Bangkoku dvakrát denne ďalej rozširujeme možnosti cestovania pre pasažierov, ktorí využívajú Dubaj ako prestupný bod spájajúci krajiny Perzského zálivu s Ruskom a Európou,“ priblížil senior viceprezident flydubai pre obchod Sudhir Sreedharan.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. História letiska siaha do roku 1946. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame