Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Foto: SITA/Marek Mrviš.
18. júla 2016 16:13 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Z Bratislavy do Moskvy sa bude lietať aj v zimnej sezóne

Ruská letecká spoločnosť Pobeda, ktorá vzdušné spojenie slovenskej a ruskej metropoly prevádzkuje sedem mesiacov, začala s predajom leteniek na zimnú sezónu trvajúcu od 30. októbra 2016 do 26. marca 2017. Linku bude počas tohto obdobia zabezpečovať sedemkrát týždenne, teda raz denne. 

Pravidelná letecká linka medzi Bratislavou a Moskvou bude fungovať aj počas zimného letového poriadku. Ruská letecká spoločnosť Pobeda, ktorá vzdušné spojenie slovenskej a ruskej metropoly prevádzkuje sedem mesiacov, začala s predajom leteniek na zimnú sezónu trvajúcu od 30. októbra 2016 do 26. marca 2017.

Linku bude počas tohto obdobia zabezpečovať sedemkrát týždenne, teda raz denne. Informovala o tom v pondelok hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Veronika Ševčíková.

Pobeda začala prevádzkovať pravidelné letecké spojenie z Bratislava do Moskvy na letisko Vnukovo a späť 19. decembra 2015 s frekvenciou sedem spiatočných letov týždenne. V období od 28. mája do 18. septembra zabezpečuje v týždni tri lety, let trvá približne dve a pol hodiny.

Pobeda, dcérska spoločnosť Aeroflot Group, má vo flotile v súčasnosti dvanásť lietadiel typu Boeing 737-800 Next-Generation, vyrobených v uplynulých dvoch rokoch, s kapacitou 189 cestujúcich.

Jedna z najmladších leteckých spoločností v Rusku vznikla 1. decembra 2014 a už sa zaradila do desiatky najväčších leteckých dopravcov v krajine. Za celý minulý rok spoločnosť prepravila vyše tri milióny pasažierov, v tomto roku zatiaľ dva milióny a za celý rok by ich počet mal dosiahnuť štyri milióny.

Prevádzkuje vyše tri desiatky domácich liniek najmä z Moskvy, ako aj medzinárodné linky do Bratislavy, Bergama (Taliansko), Kolína, Memmingenu (Nemecko), Viedne, Larnaky, Paphosu (Cyprus), Tivatu (Čierna Hora) a Zürichu (Švajčiarsko).

Pobeda plánuje do roku 2018 zvýšiť svoju flotilu na 40 lietadiel Boeing 737-800 a prepraviť 10 miliónov cestujúcich ročne. Sieť leteckých liniek spoločnosti by dovtedy mala zahŕňať vyše 45 domácich, ale aj zahraničných liniek. To by malo spoločnosti umožniť dostať sa medzi päť najväčších aerolínií v Rusku.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s. je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004, disponuje základným imaním vo výške 292,43 mil. eur. História letiska siaha do roku 1946. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

 

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies