Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. novembra 2017 13:25 Železničná doprava od Nasa DopravaSITA

Bratislavu s Rajkou spojí vlak od 10. decembra

Spojenie Bratislava Petržalka – Rajka – Győr a opačne bude ľudí prepravovať ráno a popoludní. 

BRATISLAVA 24. novembra (SITA) – Z hlavného mesta SR Bratislavy sa cestujúci do maďarskej Rajky dostanú od 10. decembra vlakom. Agentúru SITA o tom informovalo Ministerstvo dopravy a výstavby SR. Pravidelné vlaky do Rajky a Győru umožnia lepšie prepojenie regiónov, na tento úsek sa vracajú po takmer desaťročí.

Desať spojov v oboch smeroch ráno a popoludní

Spojenie Bratislava Petržalka – Rajka – Győr a opačne, bude ľudí prepravovať ráno a popoludní. Spolu pôjde desať spojov v oboch smeroch. Po maďarský Hegyeshalom budú premávať ako osobné vlaky, čo znamená, že budú zastavovať na každej zastávke vrátane Rusoviec a Rajky. Po Győr pôjdu niektoré už v režime zrýchlených vlakov. Ich nastavenie zároveň umožní prepojenie až do Budapešti, kde premávajú rýchliky či vlaky Intercity.

Vlaky na trati Bratislava Petržalka – Rajka – Győr budú jazdiť ráno a popoludní. Premávať bude desať spojov v oboch smeroch. Ilustračné foto: slovakrail.sk.

Rastúci záujem o cestovanie medzi Bratislavou a Rajkou

„Záujem o cestovanie medzi Rajkou, Rusovcami a Bratislavou narastá. Zároveň to umožňuje aj ďalšie prepojenie až do Budapešti,“ uviedol minister dopravy a výstavby SR Arpád Érsek.

Ministerstvo dopravy pripomína, že iniciovalo rokovania s maďarskou stranou pre rastúcu mobilitu medzi Rajkou, Rusovcami a Bratislavou. Vlakové výkony na slovenskej strane poskytujú na základe Zmluvy o dopravných službách vo verejnom záujme. Ide o minimálne náklady zo strany štátu, keďže prihraničnú dopravu na maďarskej strane zabezpečuje maďarsko-rakúska spoločnosť GySEV, ktorá predĺži už existujúce spoje na maďarskej strane.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame