Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Električka v Bratislave. Foto: SITA/Diana Černáková.
8. augusta 2018 18:30 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Bratislavský a Trnavský kraj sa plánujú spojiť v rámci Bratislavskej integrovanej dopravy

Kraje chcú ešte tento mesiac podpísať spoločné memorandum. 

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) a Trnavský samosprávny kraj (TTSK) sa plánujú spojiť v rámci Bratislavskej integrovanej dopravy. Na dnešnom brífingu o tom novinárov informovali predseda BSK Juraj Droba a predseda TTSK Jozef Viskupič.

Ešte tento mesiac chcú podľa Viskupiča podpísať spoločné memorandum. “V novembri by sme potom chceli mať presnú mapu aj s termínmi, aby sme vedeli, v akej fáze a čo v rámci liniek budeme mať urobené,“ uviedol Viskupič.

Droba: Verejnú dopravu chceme lepšie integrovať

“Témou dnešného pracovného stretnutia s Jozefom Viskupičom bola integrácia, riešenia a zlepšenia v doprave, ktoré sa týkajú oboch krajov. Významné percento práceschopnej populácie z TTSK dochádza denne do Bratislavy a okolia. Preto chceme verejnú dopravu lepšie integrovať, posilniť ju a zlepšiť pohodlie a komfort dopravy pre obyvateľov krajov,“ uviedol Droba.

Predsedovia Bratislavského a Trnavského samosprávneho kraja Juraj Droba (vpravo) a Jozef Viskupič. Foto: BSK.

Viskupič: Desatina ľudí by mala prejsť do verejnej dopravy 

Podľa Viskupiča je tiež výzvou, aby z individuálnej dopravy dostali ľudí dobrovoľne do verejnej dopravy. “Mojím osobným cieľom je, aby desať percent ľudí z individuálnej dopravy presadlo do dobre nastavených liniek koľajovej, prímestskej a miestnej dopravy,“ povedal.

Rokovanie Bratislavského a Trnavského samosprávneho kraja o integrovanej doprave. Foto: BSK.

Prevádzka integrovanej dopravy začala v júni 2013

Integrovaný dopravný systém v Bratislavskom kraji (IDS BK) spustili 1. júna 2013 na území Bratislavy a okresu Malacky. Od 1. novembra 2015 dopravný systém rozšírili aj na okresy Pezinok, Senec a vybrané obce v Trnavskom kraji.

Integrovaný dopravný systém je systém dopravnej obsluhy určitého územia verejnou dopravou, ktorý zahŕňa viac druhov dopravy a linky viacerých dopravcov, v ktorých cestujúcich prepravujú podľa spoločných prepravných a tarifných podmienok. Všetky cestovné lístky IDS BK platia u všetkých zapojených dopravcov, ktorými sú Slovak Lines, Dopravný podnik Bratislava, Železničná spoločnosť Slovensko a RegioJet.

Súčasťou integrovanej dopravy v Bratislavskom kraji je aj spoločnosť Slovak Lines. Foto: slovaklines.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame