Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba. Foto: SITA/Diana Černáková.
7. augusta 2018 14:55 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Bratislavský samosprávny kraj posilňuje prímestskú autobusovú dopravu v okolí hlavného mesta

Posilnené autobusy spoločnosti Slovak Lines budú nadväzovať na vlaky od Malaciek, Pezinka, Senca a Kvetoslavova. 

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) výrazne posilňuje prímestskú autobusovú dopravu v okolí Bratislavy od 19. augusta. Posilnené autobusy spoločnosti Slovak Lines budú nadväzovať na vlaky od Malaciek, Pezinka, Senca a Kvetoslavova.

Opatrenia súvisia s obnovenou výstavbou križovatky Triblavina na diaľnici D1, diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7 a plánovaným rozšírením D1.

Treba zvážiť verejnú dopravu, budú zápchy

Predseda BSK Juraj Droba požiadal ľudí, aby zvážili aspoň dočasne používanie verejnej dopravy pred autami. Počas výstavby budú totiž podmienky na cestách v určitých úsekoch obmedzené a možno očakávať dopravné zápchy.

Posilnené spoje budú taktové s rovnakými časmi

„Zabezpečujeme nadväznosť na regionálnu vlakovú dopravu, a to tak, že vo všetkých štyroch kľúčových smeroch, to znamená Malacky, Pezinok, Senec a Kvetoslavov, posilňujeme autobusové pripojenia z ostatných obcí k železničným staniciam. Posilnené pripojenia budú taktové a v presných časových intervaloch,“ povedal Droba.

Predseda Bratislavského kraja Juraj Droba na stavbe križovatky Triblavina. Foto: SITA/Diana Černáková.

Interval v špičkách bude sedem a pol a desať minút

Na trase Ivanka pri Dunaji – Bratislava pribudne 29 autobusových spojov (spolu bude 79 spojov), Most pri Bratislave – Bratislava sedem (61), Dunajská Lužná – Bratislava osem (75) a Chorvátsky Grob, Čierna Voda – Bratislava päť (45).

„Z Ivanky pri Dunaji do Bratislavy bude počas rannej špičky interval 7,5 minúty a v poobedňajšej špičke desať minút,“ priblížil Droba s tým, že také isté budú intervaly spojov aj z Mosta pri Bratislave a z Dunajskej Lužnej. Z Chorvátskeho Grobu, Čiernej Vody bude interval ráno a popoludní 15 minút.

Výkony sa zvýšia o pol milióna kilometrov do konca roka

„Navyšujeme počet vozidlových kilometrov o 500 tisíc do konca tohto roka a na budúci rok posilníme celkový počet kilometrov o viac ako 10 % na približne 11,5 milióna ročne,“ dodal Droba.

Ministerstvo dopravy a výstavby ešte v júni zaviedlo vyše päťdesiat nových vlakových spojení v regionálnej doprave medzi Bratislavou a Pezinkom, Sencom a Trnavou.

Prímestskú autobusovú dopravu v Bratislavskom kraji zabezpečuje Slovak Lines. Foto: slovaklines.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame