Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bratislavský Ružinov predá pozemky na výstavbu R7 a D4

Vizualizácia nového mosta cez Dunaj na budúcom obchvate Bratislavy na úseku D4. Foto: Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR.

Rozhodli o tom poslanci bratislavskej mestskej časti Ružinov na zasadnutí zastupiteľstva.

Poslanci bratislavskej mestskej časti Ružinov schválili predaj pozemkov v katastrálnom území Ružinov a v katastrálnom území Nivy pod bratislavský obchvat Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS). Jednomyseľne o tom rozhodli ružinovskí poslanci na dnešnom zasadnutí zastupiteľstva.

NDS žiadala prevod vlastníckeho práva týchto pozemkov, aby mohla postaviť rýchlostnú cestu R7 Bratislava Ketelec – Bratislava Prievoz a diaľnice D4 Bratislava, Jarovce – Ivanka Sever a urobiť rekonštrukciu prievozskej križovatky D1. Za predaj dostane Mestská časť Bratislava – Ružinov 1 724 141,80 eura. Rovnakú sumu za predaj dostane aj mesto. Ceny pozemkov stanovili na základe znaleckých posudkov.

D4 a R7 odľahčia mesto od tranzitnej a prichádzajúcej dopravy

Pozemky patria hlavnému mestu, mestská časť ich má v správe. Po výsledku mestského zastupiteľstva zo začiatku septembra, keď mestskí poslanci neschválili predaj pozemkov súvisiacich s týmito stavbami, požiadal Ružinov primátora Bratislavy Iva Nesrovnala o súhlas s predajom pozemkov, ktoré súvisia s výstavbou diaľnice D4, rýchlostnej cesty R7 a rekonštrukciou križovatky D1 v Prievoze a sú v správe Ružinova.

Primátor Bratislavy súhlas udelil a tak na dnešnom zastupiteľstve o predaji pozemkov, celkovo vo výmere 37 599 štvorcových metrov, rozhodovali ružinovskí poslanci.

Podľa spracovateľky návrhu na predaj takmer sto päťdesiatich pozemkov NDS Alice Kučerovej “diaľnica D4 a rýchlostná cesta R7 odľahčia Bratislavu od tranzitnej dopravy, ktorá smeruje do Rakúska a Maďarska, ale aj rozdelia dopravu, ktorá prichádza cez hranice mesta.“

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Dátum 27. septembra 2016Zdroj SITA

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...