Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Najvhodnejšie riešenie trasy ciest prvej triedy I/51 a I/76 v Nitrianskom samosprávnom kraji navrhne štúdia realizovateľnosti. Ilustračné foto: pixabay.com.
16. novembra 2016 16:03 Cestná doprava od Nasa DopravaSITA

Bratislavský kraj chce modernizáciu cesty Rohožník – Malacky z eurofondov

Príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja predstavuje štyri milióny eur. 

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) plánuje zmodernizovať cestu tretej triedy Rohožník – Malacky z eurofondov. Ako ďalej agentúru SITA informovala hovorkyňa BSK Lucia Forman, kraj už predložil žiadosť o nenávratný finančný príspevok na modernizáciu tejto cesty po vyhlásení výzvy z Integrovaného regionálneho operačného programu 2014 – 2020. Súčasťou rekonštrukcie bude aj vybudovanie obchvatu Rohožníka. BSK na modernizáciu prispeje sumou 400-tisíc eur.

Podľa predsedu BSK Pavla Freša kvalitné regionálne cesty budú slúžiť nielen obyvateľom kraja na pohodlnejšiu prepravu do škôl, práce či k lekárovi, ale zároveň budú aj výhodou pre investorov, ktorí tak prinesú do regiónu pracovné príležitosti.

„Modernizácia cesty tretej triedy Rohožník – Malacky je potrebná najmä pre jej zúfalý stav, pretože po nej denne prechádzajú ťažké nákladné autá. Cestu nielen zrekonštruujeme, ale aj rozšírime, následne už bude patriť do kategórie ciest druhej triedy,“ povedal Frešo.

V pláne je aj výstavba obchvatu Rohožníka

Cieľom kraja je modernizácia a vybudovanie kvalitnej a kapacitne vyhovujúcej cesty pre potreby regionálnej dopravy, a to najmä nákladnej. Súčasná cesta tretej triedy totiž nevyhovuje dopravnému zaťaženiu. Okrem tejto modernizácie chce kraj vybudovať tiež obchvat Rohožníka, aby sa vylúčila nákladná doprava mimo neho.

Projekt modernizácie cesty tretej triedy Rohožník – Malacky už má spracovanú dokumentáciu pre stavebné povolenie a momentálne prebieha verejné obstarávanie na jeho vykonanie. Ukončenie verejného obstarávania predpokladá kraj na december. „Po úspešnom verejnom obstarávaní by sme mohli výstavbu a rekonštrukciu začať v treťom kvartáli 2017,“ doplnila riaditeľka Odboru stratégie, územného rozvoja a riadenia projektov BSK Barbora Lukáčová.

Rozpočet na modernizáciu kraj naplánoval na osem miliónov eur, z vlastných zdrojov prispeje 400-tisíc eur. Príspevok z Európskeho fondu regionálneho rozvoja predstavuje štyri milióny eur a príspevok zo štátneho rozpočtu je 3,6 milióna eur.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies