Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Letisko Bratislava
Terminál Letiska M. R. Štefánika v Bratislave. Foto: NasaDoprava.sk/Martin Benko.
6. novembra 2018 16:55 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Bratislavské letisko vybavilo za desať mesiacov dva milióny cestujúcich

Stalo sa tak tretí raz v histórii a po desiatich rokoch, čo najväčšie domáce letisko prekonalo hranicu dvoch miliónov vybavených pasažierov. Za desať mesiacov tohto roka vybavilo viac cestujúcich ako za celý minulý rok.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave vybavilo koncom októbra tohto roka dvojmiliónteho cestujúceho. Stalo sa tak tretí raz v histórii a po desiatich rokoch, čo najväčšie domáce letisko prekonalo hranicu dvoch miliónov vybavených pasažierov. Ako letisko v utorok informovalo, za desať mesiacov roka vybavilo viac cestujúcich ako za celý minulý rok.

Môže padnúť desaťročný rekord

„Okrúhlu hranicu dvoch miliónov vybavených pasažierov na odlete a prílete sa podarilo letisku prekročiť doposiaľ len dvakrát v histórii – v rokoch 2007 a 2008,“ povedal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika Jozef Pojedinec.

„Tento rok sme hranicu dvoch miliónov cestujúcich prekročili už 29. októbra a dúfame, že sa rekord z roku 2008 – 2 218 545 cestujúcich – podarí do konca roka ešte prekonať. Dosiahli by sme tak najvyšší počet vybavených cestujúcich od vzniku letiska v roku 1951, teda za posledných 67 rokov,“ dodal Pojedinec.

Odletová časť bratislavského letiska. Foto: NasaDoprava.sk/Martin Benko.
Najsilnejšia dovolenková sezóna

K rastu cestujúcich na bratislavskom letisku v tomto roku prispela rekordná dovolenková sezóna aj nové pravidelné linky. „Počas letného dovolenkového obdobia – od júna do septembra – vybavilo letisko rekordných 1 178 555 cestujúcich, čo predstavovalo nárast o 17 percent oproti štyrom letným mesiacom uplynulého roka. Najviac cestujúcich smerovalo počas letného obdobia do tureckej Antalye, Hurghady v Egypte, na grécku Krétu či Rodos,“ priblížila hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková. O rast sa však pričinili aj nové linky v medzinárodnej doprave, tento rok ich pribudlo z Bratislavy rekordných dvanásť.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave. Foto: bts.aero.

Spoločnosť Letisko M. R. Štefánika – Airport Bratislava, a. s., je zapísaná v Obchodnom registri SR od mája 2004. Spoločnosť je v úplnom vlastníctve štátu, Ministerstvo dopravy a výstavby SR spravuje všetky jej akcie od septembra 2014, kedy prevzalo od Fondu národného majetku SR jeho podiel vo výške 50,30 %.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame