Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Letisko v Bratislave očakáva podľa počtu naplánovaných charterových letov najlepšiu dovolenkovú sezónu. Foto: bts.aero.
31. mája 2018 17:36 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Bratislavské letisko očakáva najlepšiu dovolenkovú sezónu v histórii

Rekordnú letnú sezónu zaznamenalo letisko už vlani, počet nahlásených charterových letov však tento rok ešte stúpol o 37 % na vyše dvetisícpäťsto. Hlavná letecká dovolenková sezóna začína od júna, kedy pribudnú z Bratislavy tri úplne nové pravidelné linky.

BRATISLAVA – Letisko M. R. Štefánika v Bratislave očakáva podľa počtu naplánovaných charterových letov najlepšiu dovolenkovú sezónu v celej svojej histórii. Rekordnú letnú sezónu zaznamenalo už vlani, počet nahlásených charterových letov však tento rok ešte stúpol o 37 % na vyše dvetisícpäťsto.

Ako letisková spoločnosť informovala, od júna sa začína hlavná letecká dovolenková sezóna, pričom len v šiestom mesiaci roka pribudnú z Bratislavy tri úplne nové pravidelné letecké linky.

Nové linky do Eindhovenu, Catanie a Dalamanu

„Už v piatok 1. júna poletia cestujúci z Bratislavy prvýkrát novou pravidelnou linkou spoločnosti Ryanair do Eindhovenu v Holandsku. Od 13. júna pribudne nová sezónna pravidelná linka do Catanie na Sicílii (Smartwings) a od 28. júna bude spustená nová pravidelná linka do Dalamanu v Turecku (Ryanair),“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ bratislavského letiska Jozef Pojedinec.

Charterové dovolenkové lety z Bratislavy bude v tomto roku zabezpečovať dvanásť leteckých spoločností do tridsiatich destinácií. Spoločnosti Travel Service Slovensko a Smartwings budú prevádzkovať najväčší počet letov, a to do 27 prímorských letovísk.

Lietadlo spoločnosti Travel Service na letisku v Bratislave. Foto: SITA/Jozef Jakubčo.

SmartWings otvorí dvanásť sezónnych liniek

V júni otvorí z Bratislavy dvanásť sezónnych pravidelných liniek letecká spoločnosť Smartwings, a to na ostrovy Rodos, Kréta, Zakyntos, Cyprus, Malta, Korfu, Malorka, do talianskych letovísk Olbia, Catania, Lamezia Terme, pribudnú aj linky do Burgasu či Malagy. Smartwings prevádzkuje sezónne pravidelné linky každoročne v letnom období od júna do októbra.

Najviac charterových letov bude do Antalaye

„Najviac nepravidelných dovolenkových charterových letov je naplánovaných z Bratislavy do Antalye v Turecku a späť, a to až 903. Nasleduje Hurghada v Egypte, Monastir v Tunisku, Burgas v Bulharsku, egyptské letovisko Marsa Alam, grécky Solún, Podgorica v Čiernej Hore či Heraklion na Kréte,“ dodal Pojedinec.

Terminál bratislavského letiska. Foto: bts.aero.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame