Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. februára 2018 17:49 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Bratislava začala tender na údržbu komunikácií za 43 miliónov eur bez DPH

Poskytovanie služieb pri letnej a zimnej údržbe komunikácií, údržbe dopravnej zelene a nakladaní s odpadmi plánuje hlavné mesto zabezpečiť na štyri roky.

BRATISLAVA 7. februára (SITA) – Hlavné mesto SR Bratislava vyhlásilo verejnú súťaž na letnú a zimnú údržbu komunikácií, údržbu dopravnej zelene a nakladanie s odpadmi na svojom území. Na poskytnutie týchto služieb počas štyroch rokov predpokladá vynaložiť predbežne 42,9 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty (51,48 mil. eur vrátane DPH). Na základe výsledku verejného obstarávania s použitím elektronickej aukcie plánuje mesto uzavrieť rámcovú dohodu s jediným uchádzačom.

Lehota na predkladanie ponúk je 15. marca, pričom platiť musia minimálne do konca tohto roka. Uchádzači musia preukázať, že za posledné tri roky dosiahli v oblasti, ktorej sa zákazka týka, obrat v minimálnom objeme 15 mil. eur bez DPH.

Mesto zadá zákazku len  na základe čiastkových objednávok

Hlavné mesto sa podľa súťažných podkladov k tendru zaväzuje vyčerpať minimálne 60 % z predpokladanej hodnoty zákazky. „Verejný obstarávateľ zadá zákazku výlučne na základe čiastkových objednávok realizovaných na základe podmienok upravených v príslušnej zmluve bez opätovného otvárania súťaže. Pri zadávaní čiastkovej objednávky na základe zmluvy nemožno vykonať podstatné zmeny a doplnenia podmienok určených v zmluve,“ uvádza sa v súťažných podkladoch.

Ilustračné foto: ark-ts.sk.

Údržbu komunikácií a zelene zabezpečuje A.R.K. technické služby

Letnú a zimnú údržbu komunikácií, údržbu dopravnej zelene a nakladanie s odpadmi v Bratislave v súčasnosti zabezpečuje spoločnosť A.R.K. technické služby, s. r. o. na základe zmluvy s magistrátom hlavného mesta z 1. novembra 2010.

Dohodnuté práce na osem rokov stoja 69 miliónov eur bez DPH 

Zazmluvnená cena dohodnutých prác na osem rokov, do konca októbra 2018, dosahuje 69,36 mil. eur bez DPH (83,23 mil. eru vrátane DPH). V prepočte to predstavuje 8,67 mil. eur bez DPH na rok, alebo 722,45 tis. eur na mesiac, resp. zhruba 23,75 tis. eur na deň.

Sezóna zimnej údržby je všeobecne stanovená na obdobie 1. decembra až 28. februára a sezóna letnej údržby trvá od 16. apríla do 15. októbra. Spoločnosť na svojom portáli informuje, že pri výkone služieb sa riadi operačným plánom schváleným pred každou sezónou.

Ilustračné foto: ark-ts.sk.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame