Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hlavné mesto začalo v bratislavskej mestskej časti Rača v časti Krasňany s avizovanými opravami chodníkov. Foto:raca.sk.
17. augusta 2017 16:41 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Bratislava začala s avizovanými opravami chodníkov v Rači

Tento rok plánuje magistrát opraviť Kubačovu ulicu a v roku 2018 aj križovatku Detvianska – Kubačova – Rustaveliho. 

BRATISLAVA 17. augusta (SITA) – Hlavné mesto začalo v bratislavskej mestskej časti Rača v časti Krasňany s avizovanými opravami chodníkov. Ako ďalej informuje na svojej oficiálnej internetovej stránke račianska samospráva, ide o zdevastované chodníky na uliciach Cyprichova, Kadnárova a Hubeného.

Do dneška zatiaľ magistrát opravil chodník na Cyprichovej ulici od domu číslo 24 po parkovisko pred domom číslo 30. Opravy chodníkov v celkovej dĺžke 12 010 metrov by mali dokončiť ešte tento mesiac.

Križovatka v Rači je gordickým uzlom mestskej časti

Okrem rekonštrukcie chodníkov v Krasňanoch primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal ešte v júni na brífingu pred novinármi povedal, že magistrát tento rok plánuje tiež opraviť Kubačovu ulicu a v roku 2018 plánuje rekonštruovať aj križovatku Detvianska – Kubačova – Rustaveliho.

Podľa starostu Rače Petra Pilinského je križovatka Detvianska – Kubačova – Rustaveliho akýmsi gordickým uzlom mestskej časti preto, že sa tu stretávajú „stará Rača“ s novou výstavbou, takže v ranných hodinách je táto križovatka dosť vyťažená, vysvetlil Pilinský.

V hlavnom meste majú tento rok opraviť tridsať kilometrov komunikácií

Samospráva predbežne odhaduje, že opravy komunikácií budú stáť od 150- do 200-tisíc eur a zaplatí ich mesto spolu s mestskou časťou.

Hlavné mesto plánuje tento rok okrem bratislavskej mestskej časti Rača opraviť komunikácie aj v ďalších mestských častiach, pribudnúť by tak malo 30 kilometrov opravených komunikácií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...