Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Hlavné mesto začalo v bratislavskej mestskej časti Rača v časti Krasňany s avizovanými opravami chodníkov. Foto:raca.sk.
17. augusta 2017 16:41 Ostatné od Nasa DopravaSITA

Bratislava začala s avizovanými opravami chodníkov v Rači

Tento rok plánuje magistrát opraviť Kubačovu ulicu a v roku 2018 aj križovatku Detvianska – Kubačova – Rustaveliho. 

BRATISLAVA 17. augusta (SITA) – Hlavné mesto začalo v bratislavskej mestskej časti Rača v časti Krasňany s avizovanými opravami chodníkov. Ako ďalej informuje na svojej oficiálnej internetovej stránke račianska samospráva, ide o zdevastované chodníky na uliciach Cyprichova, Kadnárova a Hubeného.

Do dneška zatiaľ magistrát opravil chodník na Cyprichovej ulici od domu číslo 24 po parkovisko pred domom číslo 30. Opravy chodníkov v celkovej dĺžke 12 010 metrov by mali dokončiť ešte tento mesiac.

Križovatka v Rači je gordickým uzlom mestskej časti

Okrem rekonštrukcie chodníkov v Krasňanoch primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal ešte v júni na brífingu pred novinármi povedal, že magistrát tento rok plánuje tiež opraviť Kubačovu ulicu a v roku 2018 plánuje rekonštruovať aj križovatku Detvianska – Kubačova – Rustaveliho.

Podľa starostu Rače Petra Pilinského je križovatka Detvianska – Kubačova – Rustaveliho akýmsi gordickým uzlom mestskej časti preto, že sa tu stretávajú „stará Rača“ s novou výstavbou, takže v ranných hodinách je táto križovatka dosť vyťažená, vysvetlil Pilinský.

V hlavnom meste majú tento rok opraviť tridsať kilometrov komunikácií

Samospráva predbežne odhaduje, že opravy komunikácií budú stáť od 150- do 200-tisíc eur a zaplatí ich mesto spolu s mestskou časťou.

Hlavné mesto plánuje tento rok okrem bratislavskej mestskej časti Rača opraviť komunikácie aj v ďalších mestských častiach, pribudnúť by tak malo 30 kilometrov opravených komunikácií.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame

Rozumiem

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies