Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Odletová časť bratislavského letiska. Foto: NasaDoprava.sk/Martin Benko.
15. januára 2019 23:32 Letectvo od Nasa DopravaSITA

Bratislava bude mať s tureckou Antalyou pravidelné letecké spojenie

Český dopravca Smartwings bude prevádzkovať pravidelnú linku z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave do Antalye od 30. mája dvakrát denne. Doposiaľ tam zabezpečoval len nepravidelné chartrové lety pre cestovné kancelárie.

Do najžiadanejšej letnej destinácie slovenských dovolenkárov, do tureckej Antalye, bude možné v tomto roku prvýkrát cestovať letecky aj individuálne. Český letecký dopravca Smartwings začne z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave prvý raz prevádzkovať lety do Antalye v rámci pravidelnej linky. Doteraz ich zabezpečoval len ako nepravidelné charterové lety pre cestovné kancelárie, informovalo bratislavské letisko.

Nová pravidelná linka Smartwings z Bratislavy do Antalye bude v prevádzke od 30. mája 2019 dvakrát denne, teda štrnásťkrát týždenne. „Turecká Antalya je dlhodobo top leteckou destináciou Slovákov počas leta. Z nej sa Slováci prepravujú do obľúbených tureckých letovísk. Vlani do Antalye a z nej cestovalo približne 150 tisíc slovenských dovolenkárov,“ uviedla hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková. Z Bratislavy letelo do Antalye o 57 percent viac dovolenkárov ako v rekordnom roku 2017.

Pravidelné linky pod obchodnu značkou Smartwings prevádzkuje letecká spoločnosť Travel Service. Foto: travelservice.aero.
V lete dvanásť pravidelných liniek

Smartwings bude počas letnej dovolenkovej sezóny, od mája do októbra, prevádzkovať z Bratislavy dvanásť pravidelných liniek. Okrem Antalye bude možné letieť tiež na grécke ostrovy Kréta (Heraklion), Rodos, Korfu, Zakyntos, do španielskej Malagy a na Malorku, do talianskej Lamezia Terme a Olbie, do bulharského Burgasu, do Larnaky na Cypre a do Catanie na Sicílii.

„Okrem pravidelných liniek bude spoločnosť Smartwings zo slovenských letísk prevádzkovať tiež charterové lety, napríklad, do destinácií v Egypte, na Kapverdské ostrovy, v Grécku, Taliansku či Španielsku,“ uviedla hovorkyňa Smartwings Vladimíra Dufková. Nepravidelné charterové lety si objednávajú od leteckých dopravcov cestovné kancelárie pre svojich dovolenkárov.

Témy

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Odporúčame